Zahraničí

Minulý rok zahynuly u pobřeží Španělska tisíce migrantů, většinou z Afriky

Minulý rok zahynuly u pobřeží Španělska tisíce migrantů, většinou z Afriky
Zdroj: TV Nova

Tisíce migrantů, přesněji 4 404, zahynuly v minulém roce u pobřeží Španělska při pokusech dostat se do Evropy. Oproti předchozímu roku se jedná o nárůst o 102 procent. Většinou se jednalo o lidi z Afriky.

Celkem 4 404 migrantů přišlo během loňského roku o život nebo se ztratilo na moři při pokusech dostat se do Španělska. V pondělí o tom informovala na twitteru organizace na ochranu práv migrantů Caminando Fronteras.

Loňských 4 404 obětí představuje v porovnání s rokem 2020 nárůst o více než 102 procent. Migranti, kteří na moři zahynuli, pocházeli ze 21 zemí, a to převážně z Afriky. Bylo mezi nimi 628 žen a 205 dětí. Totožnost více než 94 procent obětí se nepodařilo zjistit.

Související obsah

​Nejvíce lidí (4 016) přišlo o život na trase vedoucí na španělské Kanárské ostrovy. Tyto ostrovy, ležící v Atlantském oceánu přibližně 100 kilometrů od severozápadního pobřeží Afriky, jsou od roku 2020 hlavním cílem migrantů, kteří se chtějí přes Španělsko dostat do Evropy.

Příliv uprchlíků hlásil na jaře také italský ostrov Lampedusa, kam se migranti taktéž plaví z afrického pobřeží. Obyvatelé ostrova jsou často svědky neštětí, kdy se některý z člunů potopí. Mrtvá těla, která vyplaví moře, pak tahají z vody a pohřbívají.

"Když člověk podstupuje toto riziko, dělá to proto, že chce, aby jeho příbuzní doma přežili. Když doma nemáte nic, řeknete si, že prostě jdete a jestli mám zemřít, tak zemřu. A jestli dojdu do cíle, tak dojdu," popsal pro italská média jeden z migrantů.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz