Domácí

Povolební otřesy u Pirátů pokračují, ze strany mizí další známá tvář

Povolební otřesy u Pirátů pokračují. Ze strany mizí další známá tvář. K 10. lednu chce pozastavit své členství ve straně Vojtěch Pikal. Ten býval místopředsedou Poslanecké sněmovny a je místopředsedou strany.

Vojtěch Pikal se rozhodl pozastavit své členství poté, co se na stranickém fóru vyhrotila debata ohledně aktualizace všeobecného kodexu zastupitele. Na fóru později vzniklo i vlákno na Pikalovu podporu, ten se ale podle svých posledních vyjádření zdá být pevně rozhodnutý a členství pozastaví asi na půl roku.

Atmosféra u Pirátů houstne jen několik dní před celorepublikovým fórem, na kterém si strana zvolí nové vedení. Proti stávajícímu šéfovi Ivanu Bartošovi se postaví tři vyzyvatelé. Senátor Lukáš Wagenknecht, ostravský radní David Witosz a někdejší místopředsedkyně strany Jana Michailidu.

Související obsah

​Další necelá dvacítka kandidátů se chce ucházet o funkce místopředsedů. Neobhajovat post se rozhodl právě Pikal a kromě něj také současní místopředsedové Olga Richterová a Radek Holomčík.

Česká pirátská strana si nové vedení zvolí v sobotu 8. ledna. Kvůli pandemii koronaviru se celostátní fórum odehraje online.

Jan Houška, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz