Zajímavosti

Asteroid větší než mrakodrap se blíží k Zemi. Může být nebezpečný, varuje NASA

Asteroid větší než mrakodrap se blíží k Zemi. Může být nebezpečný, varuje NASA
Ilustrační foto Zdroj: Getty Images

Za necelé dva týdny se přiblíží k Zemi obrovský asteroid a proletí kolem ní závratnou rychlostí. Podle Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) představuje tento objekt potenciální hrozbu pro naši planetu.

Ohromný asteroid 1994 PC1 by měl kolem Země proletět 18. ledna ve vzdálenosti 1,98 milionu kilometrů, což je zhruba pětinásobek vzdálenosti Měsíce od naší planety. Podle odhadů odborníků má objekt průměr nejméně jeden kilometr, je tedy 2,5krát vyšší než newyorská Empire State Building.

Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) jej navíc řadí na seznam "potenciálně nebezpečných vesmírných objektů". Podle portálu RT.com je však šance, že se střetne se Zemí, extrémně nízká.

Související obsah

Asteroid objevil australský astronom Robert McNaught v roce 1994. Objekt se pohybuje rychlostí přes 70 tisíc kilometrů za hodinu a při průletu jej spatří i amatérští astronomové svými dalekohledy.

Odborníci očekávají, že se po lednovém průletu k Zemi znovu přiblíží až v roce 2105. Podle analýzy NASA se však lidé minimálně dalších 100 let nemusí obávat, že by naši planetu ohrožoval nějaký vesmírný objekt.

Číně vadí Elon Musk kvůli jeho satelitům. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz