Zahraničí

Rodina napadené dívky (11) ze Slovenska: Dcera se dosud nevzpamatovala

Rodina napadené dívky (11) ze Slovenska: Dcera se dosud nevzpamatovala
Napadení malé dívky na Slovensku | Zdroj: TV Markíza

K případu děsivého útoku na 11letou dívku, který otřásl Slovenskem, přibyly nové informace. Rodina děvčete, které měli surově zbít, opít a svlékat její kamarádi, podala svoji verzi napadení. Případem se zabývá slovenská policie.

Obětí útoku byla teprve 11letá dívka, kterou 2. ledna v areálu bývalého zemědělského družstva v Miloslavově poblíž Bratislavy měli podle slovenské policie týrat její kamarádi. Její mučení si přitom měli nahrávat na mobily a videa uveřejňovat na sociálních sítích.

"Šla ven po obědě se spolužačkami. V pět mi ještě psala, pak jsme se jí už nedokázali dovolat," sdělila matka dívky pro portál TVnoviny.sk, kterému rodina napadené poskytla rozhovor.

Teenageři na dívku měli zaútočit "za trest" poté, co jedné ze svých kamarádek rozlila pití. "Pamatuju si, že jsem vylila kofolu, a tak na mě začala lít alkohol," sdělilo děvče o hlavní agresorce z nahrávky vzniklé v areálu družstva. "Chytila ji a nalila jí to do krku. Drželi jí hlavu, dokud to nespolkla," doplnila nešťastná matka.

Související obsah

​Agresorů je ve videu více, má jít o děti ve věku od 14 do 16 let. Hlavní aktérkou, která figuruje na většině nahrávek z útoku, má být dcera policistky. "Začala nám vyhrožovat, že z toho nebudeme mít ani tak problémy, protože ona má mámu policajtku," sdělila portálu TVnoviny.sk jedna ze svědkyň útoku o agresorce, která nechtěla, aby její přátelé vše vyzradili. Když zbité děvče přestalo reagovat, měla se skupina dohodnout na verzi, kterou sdělí policii a záchranářům. Stejně tak se měli teenageři pokoušet zamaskovat stopy.

Slovenská policie už zahájila v případu trestní stíhání pro loupež. Zároveň informovala, že nemůže potvrdit existenci "dětského gangu", který měl podobně už v minulosti napadat další děti.

"V souvislosti s medializovaným případem napadení nezletilé dívky, který se odehrál dne 2.1. 2022 v prostorách budovy v obci Miloslavov, bylo zahájení trestní stíhání ve věci loupeže," uvedla na svém facebookovém účtu slovenská policie. Dodala také, že může trestný čin rekvalifikovat na základě dalších faktů. Vzhledem k citlivosti případu však odmítla poskytovat další informace.

Související obsah

​K případu se také vyjádřila klinická psycholožka Kata Piačková, podle které oběť činu čeká dlouhodobé trauma. "Pokud všechny tyto záběry šly na sociální sítě, tak je úplně jedno, jestli je ten, který to způsobil, stejně zodpovědný jako ti, kteří přihlíželi a nic neudělali," řekla portálu Piačková.

Obavy Piačkové potvrzuje matka oběti. "Každý den přichází nová videa a nové fotky. Je to hrozné. Tohle si nezaslouží, vždyť jí je teprve 11," uvedla zdrcená matka.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz