Zahraničí

Před palácem mexického guvernéra parkovalo auto plné mrtvol

Před palácem mexického guvernéra parkovalo auto plné mrtvol
Policisté na místě hrůzného nálezu před sídlem guvernéra Zdroj: Profimedia

To je dost i na Mexiko. V autě zaparkovaném před guvernérským palácem ve státě Zacatecas našli policisté namačkaných deset mrtvých těl, které nesly zjevné stopy po násilí.

SUV značky Mazda stálo hned u sídla guvernéra na hlavním náměstí města Zacatecas, tedy metropole stejnojmenného středomexického státu. Poblíž svítil vánoční strom a zářila sváteční výzdoba.

Auto zde zaparkoval ve čtvrtek před úsvitem muž, který pak odešel postranní uličkou. Policistům se vozidlo zdálo podezřelé, tak ho brzy ráno prohlédli. Našli v něm namačkaných deset těl plných modřin a podlitin, informovala zahraniční média.

"Přivezli je, aby je nechali tady před palácem. Těla zjevně zbitá a s ranami," řekl guvernér David Monreal, který byl v době hrůzného nálezu ve své kanceláři v historické budově.

Související obsah

​Federální úřady vyslaly do města posily, aby pomohly s vyšetřováním zločinu, který zřejmě souvisí s válkou drogových kartelů. O pár hodin později guvernér oznámil, že byli zatčeni dva podezřelí.

Zacatecas je jednou z nejnásilnějších oblastí Mexika. Je klíčovým tranzitním bodem při cestě drog na sever k hranicím se Spojenými státy. Kdysi zde vládl kartel Zetas, po jeho zániku se území snaží s pomocí místních gangsterů ovládnout ostatní kartely, především Sinaloa a Jalisco Nová generace.

V roce 2021 se ve státě Zacatecas stalo podle oficiálních údajů 1 050 vražd, o 260 více než předchozí rok.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz