Domácí

Rakovina vzala dětem maminku, rodina navíc musí zaplatit miliony za repatriaci

Rakovina vzala dětem maminku, rodina navíc musí zaplatit miliony za repatriaci
Zdroj: Donio.cz

Radovan, Matýsek a Beátka přišli na konci listopadu minulého roku o svou milovanou ženu a maminku, která po roce léčby podlehla agresivnímu typu rakoviny. Žena se s vírou v uzdravení vydala do Nepálu, kde jí bohužel selhal organismus. Pojišťovna však odmítla proplatit repatriaci a rodina teď musí navíc zaplatit dluh několik milionů.

Maminka od rodiny se měsíc před svou smrtí vypravila na meditační výpravu do Nepálu s cílem pochopit svou nemoc a najít alternativní léčbu, která by ji mohla zachránit.

Její organismus ale začal v Nepálu selhávat a matka dvou dětí musela být hospitalizována v soukromé nemocnici. Dvoutýdenní léčba tam vyšla na 450 tisíc korun.

Související obsah

​Ačkoliv podle lékařů hlavní příčinou její hospitalizace nebylo onkologické onemocnění a měla sjednáno adekvátní cestovatelské pojištění, pojišťovna se od případu distancovala a odmítla rodině uhradit jakékoli výlohy.

Jak se píše ve vyhlášené sbírce, žena se vzhledem k nepřetržité potřebě přístrojů a lékařské asistence nemohla vrátit z Nepálu civilním letadlem, ale musela být transportována leteckou záchrannou službou.

Související obsah

​Manžel Radovan se i přesto rozhodl, že svou ženu dostane zpět za rodinou a vzal si půjčku 3,5 milionu korun, aby mohl její letecký transport zařídit. S ohledem na výši částky se od ženiny repatriace pojišťovna distancovala a odmítla přispět.

"Pojišťovna musí vždy důsledně posoudit, zda k události došlo v souvislosti s akutním či chronickým onemocněním, zda onemocněním klient trpěl už před sjednáním pojistné smlouvy, nebo ne. Cestovní pojištění slouží, ze své podstaty, ke krytí nákladů na léčbu akutního onemocnění, které klienta postihlo v době platnosti pojištění, tedy po zahájení cesty. Rozhodnutí o tom, zda pojišťovna pokryje léčebné výlohy či náklady související s repatriací, se tak děje na základě posouzení lékařské dokumentace a zdravotního stavu klienta po rozhodnutí revizního lékaře nebo lékařů," vysvětlila mluvčí Allianz pojišťovny Marie Petrová a dodala, že bližší informace nemůže pojišťovna poskytnout kvůli ochraně osobních údajů.

Pro rodinu, které osud ukázal ty nejhorší možné karty, vznikla sbírka, která má pomoci Radovanovi získat do konce února peníze tak, aby mohla být půjčka na repatriaci splacena. Přispět můžete i vy, a to přímo na webu sbírky zde.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz