Domácí

Autobus plný dětí se srazil s autem. Na místě zemřel jeden člověk

Tragická nehoda se stala v pátek u Frýdku-Místku. V autobuse, který se srazil s autem, jely desítky dětí. Jeden člověk zemřel, dalšího zraněného převezl vrtulník do nemocnice.

Autobus vezl 33 dětí a 5 dospělých, když se v pátek dopoledne srazil s osobním autem mezi obcí Bílá a její částí Mezivodí v Moravskoslezském kraji. Z autobusu se zranila pouze učitelka, která měla naraženou ruku. Naopak v autě, které sjelo do příkopu, zemřel jeden člověk. "Osobě, která nehodu nepřežila, bylo 54 let. U řidiče autobusu byla provedena dechová zkouška, která měla negativní výsledek," řekla mluvčí policie Aneta Tyráčková. Druhého člověka hasiči vyprostili.

"Horská služba musela převézt jednu zraněnou osobu asi kilometr na vhodné místo pro přistání vrtulníku Letecké záchranné služby Ostrava, který s ní pak odletěl do Fakultní nemocnice Ostrava," upřesnil mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Související obsah

"Na závěr zásahu hasiči silnici, pokrytou vrstvou ledu, pečlivě uklidili. Nebyl zaznamenán žádný únik provozních kapalin," řekl mluvčí hasičů. Cestující z poškozeného autobusu byli přesunuti do náhradního autobusu. 

Podívejte se na snímky z místa nehody:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz