Krimi

Oslava skončila katastrofou. Muž měl polít přítelkyni hořlavinou a zapálit ji

Oslava skončila katastrofou. Muž měl polít přítelkyni hořlavinou a zapálit ji
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Z pokusu o vraždu obvinili jihočeští kriminalisté muže (52), který měl v noci na sobotu polít hořlavinou a poté zapálit svou přítelkyni. Vážně zraněná žena skončila v nemocnici.

Policisté i záchranáři v noci na sobotu zasahovali v Písku na oslavě narozenin. Ta probíhala u 52letého muže doma. Společnost mu tou dobou dělala jeho přítelkyně.

Během večera se ale dvojice pohádala. A nezůstalo pouze u slov a výčitek. "V jednom okamžiku došlo k hádce a muž ženu, pravděpodobně ze žárlivosti, polil hořlavou kapalinou a následně kapalinu na ženě zapálil," uvedl mluvčí policie Jiří Matzner.

Související obsah

​Svého činu ale oslavenec zřejmě začal vzápětí litovat. "Hořící a křičící ženu pak uhasil vodou a přivolal záchranáře," dodal Matzner.

"Žena utrpěla popáleniny 2. a 3. stupně v oblasti hlavy a hrudníku. Po poskytnutí akutní přednemocniční péče byla převezena k dalšímu ošetření do spádového zdravotnického zařízení, následně byla posádkou ZZS Jihočeského kraje transportována na specializované pracoviště v Praze," uvedla mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.

Muže policisté zadrželi a obvinili z pokusu o vraždu, podali také podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. "Ženu pravděpodobně čeká dlouhodobé léčení a muže soud. Od soudu by mohl odejít s trestem odnětí svobody v délce deseti až osmnácti let," zakončil Matzner.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz