Domácí

Strážníci nevěřili svým očím. Chlapci (11) se sprejerstvím pomáhala babička (71)

Nelegální sprejerství představuje pro městské policisty denní chléb, v Praze se přesto odehrál případ, který dokázal strážníky i po všech těch letech překvapit. Graffiti na zdi a chodník v Michli totiž maloval 11letý chlapec spolu se svou 71letou babičkou.

Na dvě osoby, které sprejovaly na zdi v ulicích U Plynárny a Krnkova v pražské Michli, strážníky upozornil jeřábník. Ten využil chvilku klidu na stavbě a dvojici pozoroval. Vyslané hlídce pak popsal, jak vandalové vypadají a kde se aktuálně nacházejí.

Na zastávce městské hromadné dopravy Chodovská tak strážníci dvojici sprejerů odchytli a ztotožnili. Ukázalo se, že si svou kreativitu v ulicích Prahy 4 rozvíjel teprve 11letý chlapec a pomáhala mu s tím jeho 71letá babička.

Související obsah

​Ta hlídce sdělila, že vnuka zaujala na internetu graffiti, a tak mu koupila spreje, aby si to zkusil. "Výsledkem zkoušky bylo několik žlutomodrých nápisů na zdech a chodníku, největší o velikosti 1 m x 1,6 m," uvedla mluvčí pražské městské policie Jiřina Ernestová.

Celou věc si k dořešení od strážníků převzali státní policisté. "Bez ohledu na výši způsobené škody se v případech sprejerství vždy jedná o podezření z trestného činu," vysvětlila Ernestová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz