Domácí

Zemřel spisovatel Stanislav Rudolf, autor legendárního Metráčka

Zemřel spisovatel Stanislav Rudolf, autor legendárního Metráčka
Zdroj: profimedia.cz

Ve věku 89 let zemřel známý český spisovatel Stanislav Rudolf. Mezi jeho nejslavnější díla patří knihy Metráček či Kopretina pro zámeckou paní. O smutné události informoval jeho syn.

Stanislav Rudolf byl český scenárista a redaktor, nejvíce se však věnoval psaní knih pro děti a mládež, původním povoláním byl totiž učitel. Zemřel ve věku 89 let. 

"Dovolte mi, abych vás informoval, že v sobotu 8. ledna zemřel po delší nemoci můj táta, spisovatel, scenárista, redaktor, filmový dramaturg, autor knížek pro dospělé děti a mládež pan Stanislav Rudolf," oznámil jeho syn Martin.

Mezi jeho nejslavnější díla patří Metráček, Kopretina pro zámeckou paní nebo Operace mé dcery. Kniha Metráček, jenž vypovídá o životě obézní dívky, se v roce 1971 dočkala i filmového zpracování. Hlavní roli ve filmu ztvárnila Markéta Světlíková.

Související obsah

Spisovatel se narodil roku 1932 v Jičíně, kde také navštěvoval gymnázium. Během studia v roce 1950 absolvoval i kurz pro promítače filmů.

​Rudolf chtěl jít po maturitě studovat na pražskou FAMU, kam ale nebyl přijat. Vystudoval tedy Pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích, poté v 60. letech vyučoval na několika školách v Praze a Brandýse nad Labem. V pozdějších letech se věnoval už jen literární a scénáristické tvorbě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz