Zahraničí

Začalo to obyčejnou bolestí břicha. Teď má holčička jen 50% šanci na přežití

Začalo to obyčejnou bolestí břicha. Teď má holčička jen 50% šanci na přežití
Ilustrační foto Zdroj: profimedia.cz

Šestiletá Isabelle si svojí mámě postěžovala, že ji bolelo břicho. Když ji ale rodiče vzali k lékaři, zjistili, že má vzácnou formu rakoviny. Její šance na přežití jsou jen 50 %, rodiče teď doufají, že jim pomohou v zahraničí.

Když se jednou ráno šestiletá Isabelle Grundyová z anglického Blackpoolu probudila, postěžovala si své mamince, že ji bolí břicho. Její máma Louisa ji ten den neposlala do školy a myslela, že to není nic vážného. Stav její dcery se ale začal rychle zhoršovat. Lousia pak našla na Isabellině břichu bouli.

Rozhodla se vzít dceru k lékaři. Ten jí ale sdělil smutnou diagnózu. Podle deníku Mirror u ní lékaři totiž objevili vzácnou a agresivní formu rakoviny ve 4. stádiu. Rovněž rodičům řekli, že Isabelle má jen 50% šanci na přežití. "Tak trochu jsem věděla, když jsem našla bouli na jejím bříšku a něco si o tom zjistila, že to nebude asi nic dobrého," řekla Luisa Grundyová. Uvedla ale, že si předtím ani nevšimla, že by byla její dcera nemocná. "Bylo to tak náhlé, všimla jsem si, že byla unavená, ale ne nemocná," pokračovala.

Související obsah

​Od chvíle, co malé Isabelle lékaři diagnostikovali agresivní rakovinu, podstoupila mnoho intenzivní léčby včetně vysokodávkové chemoterapie. Lékaři u ní také provedli rizikový zákrok, při kterém pomocí kmenových buněk odstranili alespoň malou část nádoru. Její stav se pak začal lepšit a zdálo se, že na léčbu reagovala pozitivně.

Před Vánocemi ale přišel zlom. Isabelle odvezli na jednotku intenzivní péče, když opět najednou onemocněla. "Třiadvacátého prosince jsme poznali, že není v pořádku. Její bříško bylo nafouklé a nemohla si dojít na záchod," řekla Luisa. "Vypadalo to špatně, chtělo se jí hodně spát," pokračovala. Isabelle tak Vánoce strávila v nemocnici, kde si ani nemohla rozbalit své dárky.

Rodiče Isabelle teď doufají, že jejich dceři pomohou v zahraničí. V New Yorku totiž mají vakcínu, která by mohla snížit riziko návratu rakoviny a zvýšit tak její šance na delší život. Shánějí tak teď peníze na cestu do USA.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz