Domácí

Normální člověk se radši věnuje smysluplné práci, říká Benda k Babišově řeči

Nejzásadnější události v dolní komoře parlamentu. To je jedno z témat, které ve středu ve Sněmovně probrala moderátorka Bára Divišová s nejdéle sloužícím poslancem Markem Bendou (ODS).

Do Sněmovny se vrací po každých volbách, i když byl na kandidátkách dole. Marek Benda (ODS) je nejdéle sloužícím poslancem. Jak se Sněmovna od devadesátých let změnila? A nenudí se tam po tolika letech?

Dnes také nová vláda žádá o důvěru (sledujte on-line ve článku zde). "Když mluví opoziční poslanci, kteří se podle mě jen trumfují, kdo promluví déle, to se nedá poslouchat. Normální člověk odchází a věnuje se nějaké smysluplné práci, než aby poslouchal hodinu a půl českoslovenštiny," říká k jednání Benda.

Související obsah

Podle něj spousta poslanců se chce ukázat, jakmile začnou televizní přenosy. "Mámo, podívej se na mě, jsem v televizi," myslí si o vyjadřování některých poslanců Benda, přezdívaný "věčný poslanec".

V pořadu Napřímo se ohlédl zpět do minulosti. "Moje největší politická chyba, kterou jsem udělal, že jsem přistoupil na přímou volbu prezidenta. Přímá volba přináší to, že prezidenti mají představu, že mají ovlivňovat zemi a to slibují občanům. Přitom k tomu reálně tak velké pravomoce nemají. Pro ten politický systém to není dobře," myslí si Benda.

Benda popsal vztah strany ODS s bývalým prezidentem Václavem Klausem. "Klaus před lety s bouchnutím ODS opustil, pak opakovaně volil a podporoval jiné strany. Pak nás vzal na milost a jednou nás volil, když kandidoval jeho syn, jeho syn nakonec také praštil lžičkou a z ODS odešel. Někdy mi přijde, že své provokace přehání," nastínil svůj názor poslanec.

Podle něj nové subjekty na politické scéně bývají nestabilní a není to s nimi moc jednoduché. " V politice je nejdůležitější důvěryhodnost," má názor Benda.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz