Domácí

Mít český pas se vyplatí! Patří k nejlepším na světě

Mít český pas se vyplatí! Patří k nejlepším na světě
Zdroj: Profimedia

Britská poradenská firma Henley & Partners vydala svůj každoroční žebříček Henley Passport Index, který seřazuje země podle toho, jak silný je jejich pas. Česká republika se umístila na 7. místě ze 111 států světa.

Společnost Henley & Partners ve svém žebříčku určuje sílu pasu podle toho, do kolika zemí se s ním jeho majitel dostane bez potřeby získání víza. Česká republika se umístila na 7. místě, jelikož na český pas můžete vycestovat do 185 zemí světa. 

Společně s Českou republikou se na 7. místě umístily také Austrálie, Kanada, Malta a Řecko. Nejsilnější cestovní doklady, jak bývá každoročně zvykem, mají státy Asie a západní Evropy.

Související obsah

​Na vrcholu žebříčku se tak umístilo Japonsko a Singapur, s jejichž pasy může majitel vycestovat bez víza do 192 zemí. Na druhém místě skončilo Německo a také Jižní Korea, třetí místo obsadila Itálie, Španělsko, Finsko a Lucembursko. 

Sousední Slovensko skončilo společně s Litvou na 9. místě žebříčku. Pokud vás zajímá, jak jsou na tom Spojené státy americké a Rusko, tak USA skončily na 6. místě a Ruská federace na 46. místě.

Mezi nejslabší cestovní doklady patří ty ze zemí na Blízkém východě. Úplně nejslabší pas má v současnosti Afghánistán. Obyvatelé této země mohou bez víz vycestovat pouze do 26 států.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz