Domácí

Policie vyšetřuje tragickou srážku sypače a auta. Kvůli pokusu zavřela silnici

U Sosnové v České Lípě provedla ve čtvrtek ráno kriminální policie vyšetřovací pokus, který by měl objasnit tragickou dopravní nehodu z 6. prosince. Šofér posypového vozu se tehdy na křižovatce srazil s osobním autem. Jeho řidič na místě zemřel.

"Já jsem chtěl vyjíždět a najednou rána. Vůbec nesvítil, takže jsem ho neviděl," tvrdil v prosinci po nehodě řidič sypače. V půl šesté ráno policisté v Sosnové u České Lípy uzavírali silnici kvůli vyšetřovacímu pokusu této nedávné smrtelné dopravní nehody.

"Budou provedeny celkem čtyři pokusy," řekla ráno policistka Helena Witturová. Řidič sypače, který byl v kabině se soudním znalcem, dostával pokyny od vyšetřovatele. 

Identický vůz vyjížděl pokaždé asi kilometr od místa nehody. Vše se několikrát opakovalo, střídavě se zapnutými a vypnutými světly. Pak vyšetřovatel změnil polohu sypače v křižovatce do pozice v momentu srážky.

Související obsah

Vyšetřovatelé právě zaměřili všechny výhledové možnosti řidiče. On ani přítomný obhájce vyšetřovací pokus komentovat ale nechtěli. 

"Probíhají úkony trestního řízení pro důvodné podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti, za které pachateli hrozí až šestiletý trest odnětí svobody," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. Znalce teď čeká hodně výpočtů. Svůj posudek by měl mít hotový zhruba do konce února.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz