Zajímavosti

Na TV Nova odstartoval nový seriál Odznak Vysočina. 5 důvodů, proč se dívat

Martin Hofmann, Michal Suchánek, Monika Hilmerová nebo Patrik Děrgel. Hvězdné herecké obsazení není zdaleka jediným důvodem, proč si nesmíte nechat ujít nový kriminální seriál Odznak Vysočina.

Malé město Veselá, které vypadá na první pohled až idylicky – "všichni" se spolu znají a potkávají se cestou do školy a do práce, navíc v malebném prostředí Vysočiny, která ale umí mnohdy ukázat i svou drsnou tvář. Ve Veselé sídlí menší oddělení kriminální policie, které vede Dana Skálová. Ani malé město a venkov ovšem nejsou ušetřeny závažných zločinů. Nejde sice o sériové vrahy či brutální kauzy, přesto zasáhnou do života celé komunity.

1. Krásy Vysočiny

Vysočina je svou malebnou krajinou proslulá široko daleko. Ať už se řekne Zlatá louka Maršálka, Rozštípená skála nebo Pernovka, nikde nebude člověk zklamaný. A těchto přírodních krás si dosyta užijete i na pozadí vyšetřování zločinů v Odznaku Vysočina.

"Vysočina je neokoukaná. Můžete se tak těšit na divokou, syrovou, nespoutanou přírodu a také na silné emoce a současná témata, která se v seriálu objevují," říká jeden z režisérů Andy Fehu.

Související obsah

2. Originální příběhy

Taková kriminálka tady ještě nebyla. Při sledování práce seriálových detektivů se vám bude tajit dech. V prvním dílu s názvem Zlobába se diváci dostanou na schůzi obyvatel vesničky Jeníkov. Sousedka Marie Kloboučková podle nich vše bojkotuje, tak se rozhodnou si pro ni dojít. Jenže její tělo našli ve vyschlé studni. V tu chvíli přichází na řadu tým vyšetřovatelů. A neotřelý bude každý z případů, jejichž okolnosti se bude v čele s Danou Skálovou snažit rozluštit.

3. Herecké obsazení

Odznak Vysočina zaujme i hvězdným obsazením. Skálovou ztvárňuje Monika Hilmerová, Martin Hofmann se představí jako drsný vyšetřovatel Petr Bach, Michala Suchánka budete vídat jako bývalého lékaře Karla Šmída a Patrik Děrgel hraje policejního nováčka Vaška Kociána. Doplňuje je Simona Zmrzlá coby půvabná policistka Kateřina Vlčková.

​"Podařilo se nám dát dohromady skvělou hereckou sestavu, výborně se doplňují a mají společnou chemii. Každý z našich hrdinů je jiný, ale vzájemně se doplňují. A věřím, že divákům s nimi bude dobře," uvedl producent seriálu Vratislav Šlajer.

Související obsah

4. Nevšední zpracování

Tvůrci Odznaku Vysočina při natáčení použili ty nejmodernější technologie, které v televizní tvorbě existují. A na výsledku to je znát. Ponurá kriminální atmosféra na vás dýchne z každého záběru. 

5. Kriminálka bez nedůstojného násilí

Nedíváte se na detektivní seriály, protože vám vadí pohled na krev, otevřené násilí nebo detailní pohledy z pitevny? Potom je Odznak Vysočina přesně pro vás, protože ničeho takového se v nové kriminálce televize Nova bát nemusíte.

Odznak Vysočina sledujte na obrazovkách TV Nova. První díl najdete už teď rovněž na portálu Voyo.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz