Zahraničí

Princ Andrew už není pod královskou záštitou. Vrátil také všechny vojenské hodnosti

Buckinghamský palác ve čtvrtek oznámil, že princ Andrew už není pod královskou záštitou a nemá žádné vojenské hodnosti. Všechny je vrátil královně s jejím souhlasem. Nebude tak už moci užívat titul "Jeho královská Výsost". Královnino rozhodnutí souvisí s případem Virginie Giuffreové, kterou měl princ Andrew zneužívat, když byla nezletilá.

Princ Andrew čelí ve Spojených státech soudu kvůli tomu, že měl před 20 lety sexuálně napadnout Virginii Giuffreovou, když jí bylo 17 let. Guiffreová prince Andrewa viní ze zneužívání, které měl zprostředkovat americký finančník Jeffrey Epstein a jeho spolupracovnice Ghislaine Maxwellová. Princ obvinění odmítá, ale soud ve středu zamítl jeho žádost na zrušení žaloby.

"Vévoda z Yorku se nebude nadále účastnit veřejných aktivit a bude se v tomto případu hájit jako soukromá osoba," uvedl ve čtvrtek Buckinghamský palác v oficiálním prohlášení. Proti odebrání vojenských hodností nemělo nic ani ministerstvo, podle něj jde o záležitost paláce.

Související obsah

Podle BBC všechny role prince Andrewa teď budou rozděleny mezi ostatní členy královské rodiny. Přestane také užívat titul "Jeho královská Výsost". Podle zdroje z princova okolí se princ Andrew bude i nadále bránit proti obviněním Virginie Giuffreové.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz