Domácí

Na Přerovsku se srazily dva vlaky. Kvůli nehodě nejede Pendolino

Dva nákladní vlaky se srazily ve čtvrtek večer ve stanici Prosenice na Přerovsku. Vykolejily kvůli tomu čtyři vagóny. Provoz na trati v úseku mezi Prosenicemi a Lipníkem nad Bečvou je přerušen. Podle informací na webu Českých drah bude obnoven v 18 hodin. Kvůli nehodě v pátek ráno nejede na trati z Bohumína do Prahy Pendolino.

Ve stanici Prosenice se ve čtvrtečních 22:55 srazily dva nákladní vlaky. "Vzhledem k jízdě vlaků ve stejném směru se jednalo o boční srážku. V důsledku srážky vykolejily čtyři vozy a lokomotiva vlaku Nex 43404 a byla poškozena trakční podpěra," uvedla Drážní inspekce.

Srážka na trati způsobila přerušení provozu. Vlaky nejezdí v úseku Prosenice –⁠ Lipník nad Bečvou. "Událost se obešla bez zranění," sdělila Správa železnic. 

"Celkové škody na místě mimořádné události byly odhadnuty na 21 milionů korun (10 milionů trať, 11 milionů vlaky). Drážní inspekce na místě provádí šetření příčin a okolností vzniku této mimořádné události," napsala Drážní inspekce v pátek ráno.

V místě nehody pomáhá olomoucký hasičský záchranný sbor i dobrovolní hasiči z Přerova a okolí. Odklízejí vysypané dřevo z vykolejených vagónů. "Následně dojde k rozřezání a odklizení samotných vozů," uvedla Správa železnic v pátek dopoledne. 

Související obsah

"V úseku Lipník nad Bečvou –⁠ Přerov je zavedena náhradní autobusová doprava," napsaly České dráhy (ČD) na svém webu. Podle jejich informací by omezení mělo trvat až do pátečních 18 hodin. Během dne hodlají čas ČD upřesňovat. "Zprovoznění trati směr Lipník nad Bečvou předpokládáme dnes v podvečerních hodinách," uvedla v pátek ráno Správa železnic.

Kvůli nehodě jsou omezeny vlaky dálkové dopravy SC 516 Pendolino, IC 519 Ostravan, R 641 Hukvaldy, IC 522 Valašský expres, IC 548 Ostravan, IC 514 Opavan, EC 101 Moravia, EC 106 Sobieski. Uvedly to České dráhy na twitteru.

"Vlak SuperCity 516 Pendolino je odřeknut v celém úseku Bohumín –⁠ Praha hlavní nádraží," řekla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. V celé trase nejedou ani vlak SC 242 Pendolino Košičan a vlak SC 509 Pendolino. "Ostatní vlaky jsou v části trasy nahrazené autobusovou dopravou," dodala.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz