Domácí

Tragický pátek na silnicích. Pět lidí zemřelo, další jsou zranění

Ráno v Praze 9 začalo nešťastně. Na křižovatce mezi ulicemi Spojovací a Čuprova se srazila dvě auta. Jeden z řidičů zemřel, druhého záchranáři převezli do nemocnice. Tragická dopravní nehoda se v pátek dopoledne stala také u obce Mirotín na Pelhřimovsku, kde auto narazilo do stromu. Řidič má středně těžká poranění, spolujezdkyně nehodu nepřežila. Další tragédie se odehrála na Znojemsku. Po nárazu do stromu zahynula řidička i její spolujezdkyně. Smrtí skončila také havárie poblíž Kunova na Bruntálsku.

​Krátce před osmou hodinou ranní se na křižovatce srazila dvě osobní auta. Oba řidiči se vážně zranili. I když se jej záchranáři snažili oživovat přes 30 minut, ještě na místě nehody 43letý muž zemřel. Šestasedmdesátiletého muže převezli s poraněním hrudi do nemocnice na Vinohradech.

Jednotka hasičů z Holešovic spolu s policií nehodu zajistila. Silnice byla ještě okolo 10. hodiny v obou směrech uzavřená a neprůjezdná.

Související obsah

​"Dopravní policie v současnosti zjišťuje důvod nehody. Za nehodu mohl nejspíše jeden z řidičů, který vjel do protisměru," uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

​Nehoda na Pelhřimovsku

Tragická dopravní nehoda se stala v pátek okolo desáté hodiny dopoledne i na Pelhřimovsku. U obce Mirotín vyjelo auto mimo silnici a narazilo do stromu. V autě cestovali dva lidé. 

Související obsah

"Na místo události byla neprodleně vyslána lékařská posádka z Pelhřimova a záchranáři z Kamenice nad Lipou," informoval mluvčí záchranářů Petr Janáček. Řidič auta utrpěl středně těžká zranění a po ošetření ho jihočeští záchranáři transportovali do českobudějovického traumacentra.

Spolujezdkyně náraz do stromu nepřežila. "Spolujezdkyně utrpěla zranění neslučitelná se životem, kterým podlehla ještě před naším příjezdem," dodal Janáček. 

Renault ve stromě

Kvůli nešťastné nehodě vyjížděli záchranáři také na Znojemsku. Na namrzlé silnici tam dostala smyk řidička staršího Renaultu a bokem narazila do stromu u cesty. Auto při smyku povalilo pomníček oběti dřívější havárie. Spolujezdkyně na místě zemřela, řidička se při nárazu těžce zranila. 

"Vážně zraněnou řidičku převezli záchranáři do nemocnice, při transportu však i ona zraněním podlehla," komentoval nehodu policejní mluvčí David Chaloupka.

​Havárie na Bruntálsku

Pátek se stal osudným také řidiči na Bruntálsku. Poblíž Kunova sjela krátce před půl třetí odpoledne ze silnice škodovka, která se při nehodě převrátila na střechu. Její 42letý řidič na místě zemřel. Příčiny nehody policie vyšetřuje. Pravděpodobně ale šlo o námrazu na silnici.

"Komunikace v úseku dopravní nehody byla namrzlá. Policisté se dopravní nehodou nyní intenzivně zabývají," popisuje tragédii policejní mluvčí Eva Michalíková.

Videozáznam z místa nehody na Bruntálsku je k zhlédnutí zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz