Domácí

Rath má po propuštění novou funkci. Stane se pacientským ombudsmanem

Rath má po propuštění novou funkci. Stane se pacientským ombudsmanem
Zdroj: TV Nova

Bývalý ministr zdravotnictví David Rath má hned po návratu z vězení novou funkci. Svaz pacientů jej v pondělí jmenuje pacientským ombudsmanem pro Středočeský kraj a Prahu.

David Rath bude od pondělí pacientským ombudsmanem pro Středočeský kraj a Prahu. Na svém webu to oznámil Svaz pacientů.

"Svaz pacientů ČR předal Davidu Rathovi opožděný vánoční dárek," uvedla organizace, která podala žádost o předčasné propuštění bývalého politika ČSSD. Kromě funkce ombudsmana, do které jej svaz jmenuje, se Rath hodlá vrátit k lékařství.

Související obsah

"V nejbližších týdnech začnu zase ordinovat v Hostivici. Chtějí ale také, abych pokračoval nějakou dobu jako lékař v brněnské vazební věznici," prohlásil po propuštění. Do politiky se vracet nehodlá. "Dejte pokoj, myslím, že toho už bylo dost. Mě politika baví, ale radši bych už zůstal u komentářů u piva. Politika je nebezpečné řemeslo," řekl.

David Rath si ve vězení odpykával sedmiletý trest za korupci. V úterý ho Krajský soud v Brně podmínečně propustil po odplynutí poloviny trestu. 

David Rath už dříve řekl, že se vrátí ke kariéře lékaře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz