Domácí

Studenti přišli o maturitní plesy. Některé školy je přesunuly na jaro

Za normálních okolností by začínala plesová sezóna. Jenže ta letošní, stejně jako loňská, je kvůli protiepidemickým opatřením pozastavená. Dotklo se to hlavně maturantů. Některé školy proto chtějí plesy posunout na jaro nebo na léto.

Prázdné sály, zastavené přípravy a smutní maturanti. Kvůli tomu, že na plese může být maximálně 100 lidí v rouškách, jej museli zrušit třeba studenti z jihlavské manažerské akademie, kteří měli mít ples právě v pátek.

"Jenom nás je přes 20, každý rodiče, někdo má hodně sourozenců, učitele, takže bychom se tam nevešli," vysvětlila letošní maturantka Karolína Novotná. "Byla domluvena výzdoba, kapela i moderátor," řekl další letošní maturant Denis Štorek.

Na mnoha školách ples žádný nebude, ztráty jsou v milionech korun. Většina škol se zkouší domluvit s provozovateli kulturních zařízení na přesunutí termínů na jaro a léto. 

Související obsah

"Hledali jsme náhradní řešení, aby o to studenti nepřišli," uvedl ředitel Manažerské akademie v Jihlavě Roman Vítů. "Přesunuli jsme to na červen a když se maturita povede, tak to bude o to větší mejdan," těší se maturant Denis.

"Nic nemáme proti tomu, aby se maturitní plesy konaly v dubnu, květnu nebo i červnu," řekl ředitel jihlavského kulturního domu Petr Palovčík. Snad už v tu dobu bude epidemie více pod kontrolou a opatření nebudou tak přísná. Loni se rozvolňovalo až v červnu.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz