Domácí

Pod tratí na Slovensko se sesunul svah. Vlaky tam nepojedou osm týdnů

Pod tratí na Slovensko se sesunul svah. Vlaky tam nepojedou osm týdnů
Sesuv svahu na Valašsku Zdroj: Správa železnic

Hlavní železniční tah z České republiky na Slovensko přes Valašsko bude až do konce března mimo provoz. Pod kolejemi se sesunula část svahu. České dráhy musí mezinárodní rychlíky Praha – Vsetín – Žilina částečně nahradit autobusy.

O problémech informovala Správa železnic v úterý na twitteru. "V 50metrovém úseku jsme monitoringem zjistili nestabilitu svahu, v posledních dnech se situace zhoršila. Osobní vlaky jezdí v úseku po jedné koleji sníženou rychlostí 10 km/h, nákladní vlaky využívají objízdnou trasu," napsala začátkem týdne Správa železnic. Od soboty musí být provoz na trati zastavený úplně.

"V souvislosti s touto mimořádnou událostí České dráhy nahradí vlaky EC 121, 123, 125, 127, 129 a EC 221 (Praha – Vsetín – Púchov / Žilina) v úseku Vsetín – Púchov náhradní autobusovou dopravou. Autobusy budou v tomto úseku jezdit podle výlukového jízdního řádu. Cestujícím, kteří jedou do Žiliny a dále na východní Slovensko, doporučujeme místo cesty přes Púchov využít dálkové vlaky jedoucí přes Ostravu a Čadcu. Vyhnou se tak případným komplikacím při přestupu na / z autobusu nebo případnému zmeškání přípojů," uvedl v pátek mluvčí Českých drah Lukáš Kubát.

Související obsah

​Autobusy budou nahrazeny i vlaky v opačném směru - EC 220, 128, 126, 124, 122, 120. Jeden autobus bude odjíždět z Púchova o půl hodiny dříve, než obvykle odjíždí vlak, a ve Vsetíně si cestující přestoupí na navazující spoj do Prahy. Druhý autobus odjede z Púchova v čase odjezdu vlaku, na cestující ale přípoj čekat nebude.

České dráhy také upozornily, že dočasně mění tarif. Cestující, kteří mají mezinárodní jízdenku na Slovensko přes Horní Lideč, mohou jet i přes Čadcu.

Na Přerovsku se srazily dva nákladní vlaky:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz