Zajímavosti

Dojemný příběh z letadla. Žena začala rodit, naštěstí byla na palubě lékařka

Dojemný příběh z letadla. Žena začala rodit, naštěstí byla na palubě lékařka
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Zní to tak trochu jako příběh z filmu. Když se letušky zeptaly cestujících, jestli je na palubě lékař, doktorka Aisha Khatibová si myslela, že bude ošetřovat někoho s infarktem. S překvapením pak zjistila, že jedna pasažérka rodí.

Doktorka Aisha Khatibová, profesorka z Torontské univerzity, cestovala letadlem z hlavního města Kataru Dauhá do ugandského města Entebbe a odpočívala po několika přestupech a náročné práci v Torontu, píše BBC.

Když se ale letušky začaly ptát cestujících, jestli je na palubě lékař, tak se hned vydala na pomoc. "Viděla jsem dav lidí shromážděných okolo pacienta," popsala BBC s tím, že si myslela, že se jedná o kritickou situaci, jako je například infarkt.

Ve chvíli, kdy se k pacientovi přiblížila, tak uviděla rodící ženu. Ihned tedy začala jednat. Kromě doktorky Aishy Khatibové u porodu asistovala ještě onkologická sestra a dětská lékařka z organizace Lékaři bez hranic.

Související obsah

"Podívala jsem se na dítě a bylo stabilní. Podívala jsem se na matku a byla v pořádku. Tak jsem mamince pogratulovala k narození holčičky," vyprávěla Khatibová. Celé letadlo pak maminku a zdravotníky odměnilo potleskem.

Dítě se narodilo předčasně už v 35. týdnu těhotenství. Maminka se rozhodla holčičku pojmenovat po doktorce Khatibové, dostala tedy jméno "Miracle Aisha" (Zázračná Aisha). Khatibová své jmenovkyni věnovala zlatý náhrdelník se jménem Aisha, který měla zrovna u sebe.

"Dala jsem jí ho, aby měla vzpomínku na doktorku, která ji pomáhala porodit při přeletu nad Nilem," dodala Khatibová.  Příběh se odehrál už 5. prosince, lékařka jej ale sdílela na sociálních sítích až nyní.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz