Domácí

V Labi u Štětí našli stovky kilogramů uhynulých ryb. Do řeky uniknul louh

V Labi u Štětí našli stovky kilogramů uhynulých ryb. Do řeky uniknul louh
Uhynulé ryby Zdroj: Severočeský rybářský svaz

Policisté i Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) vyšetřují od sobotního odpoledne masivní úhyn ryb v řece Labe u Štětí. Rybáři už zajistili několik stovek mrtvých ryb, včetně trofejních kusů.

Na řece Labi ve Štětí byl v sobotu odpoledne zaznamenán obří úhyn ryb, jedná se o sumce, kapry i amury. Část z nich dokonce dosahovala podle rybářů trofejních velikostí.

"Máme potvrzený únik louhu, do současné chvíle jsme vylovili několik stovek kilo uhynulých ryb," uvedl pro TN.cz mluvčí severočeského rybářského svazu Jan Skalský s tím, že lze předpokládat, že uhynulých ryb bude mnohem více, jelikož spousta z nich bude kvůli chladu u dna.

Související obsah

Podle Skalského došlo ke katastrofě během velmi krátké doby. Uhynulé ryby zajištěné rybáři ze Štětí, budou odeslány k odborné likvidaci. Výsledky ze šetření vzorků ryb i vody by měla ČIŽP mít během příštího týdne. 

Stav před úhynem pod výtokem z areálu papíren Mondi Štětí

Takto vypadalo zimoviště ryb ve Štětí pod výtokem z papíren Mondi před včerejším úhynem. Na videu je možné zaznamenat značné množství ryb, které v zimě k výtoku lákala nejen teplá voda, ale též potrava v podobě buničiny apod. Dnes není v tomto místě možné zaznamenat doslova ani šupinu. Tématem se již zabývají i mnohá média (např. Česká televize, TV Prima, Český rozhlas, Deník a další).

Posted by Český rybářský svaz, z. s., Severočeský územní svaz on Sunday, January 16, 2022

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz