Domácí

Část majitelů psů v Praze přišla se zajímavou peticí. Na procházky mají nosit ocet

Část majitelů psů v Praze přišla se zajímavou peticí, kterou podepsaly už stovky lidí. Navrhují, aby majitelé psů chodili na procházky nejen se svým mazlíčkem, ale i s octovou vodou. Ta totiž odstraňuje zápach psí moči. Inspirovali je pejskaři ze Španělska, kde to prý perfektně funguje.

Petici inicioval Miroslav Semecký, který žije ve Španělsku. S octem má prý skvělé zkušenosti. Když byl na návštěvě v Praze, všiml si, že tam ulice nejsou v takovém stavu jako na jihu Evropy.

"Ta moje petice vychází z mých zkušeností tady ze Španělska, kdy jsem viděl hodně pejskařů chodit s lahví s vodou. Když to člověk polije po pejskovi, tak to tolik nesmrdí. Petice byla sdílena více jak 2000krát," prozradil Miroslav Semecký.

Související obsah

​Například v Malaze za nedodržení vyhlášky můžete dostat pokutu v přepočtu až 12 700 korun. "Bylo by asi náročný nosit tu vodu s sebou pořád, ale už takhle musím nosit pytlíky a tak," prozradil pejskař v anketě TV Nova.

"Vypadá to jako malichernost, ale to poškození lamp od čůrajících pejsků stojí 10 milionů korun ročně. Tou vodou s octem byste poškození lamp akorát urychlili. Chtěl bych apelovat na to, aby majitelé po sobě uklízeli hovínka, tedy ta psí," řekl primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve Španělsku jdou pejskaři ještě dál, už nyní mohou jejich psí miláčkové třeba dědit.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz