Domácí

Pivo letos podraží. Padesát korun na půllitr nebude stačit, řekl ekonom

Nepříjemná zpráva pro české pivaře. Oblíbený mok letos zřejmě podraží. A nebude se to týkat jen piva v obchodech, ale i v restauracích.

Asi o šest procent má podle ekonoma Štěpána Křečka letos podražit pivo. "Je to především proto, že rostou ceny energií. Výroba piva je velmi náročná na energie. Rostou i ceny obalových materiálů, surovin a mzdy," přiblížil v pondělí ve Snídani s Novou.

Pivo bude zdražovat nejen v obchodech, ale i v restauracích. Co se absolutní ceny týče, podle Křečka v mnohých dalších pohostinstvích nebude stačit ani 50 korun na půllitr.

Související obsah

​"Češi se více orientují na lahvované pivo a pivo, které si mohou odnést domů, tam dokonce evidujeme nárůsty. Restaurace to odnesly, lidé se nějakou dobu báli do nich chodit," dodal Křeček. Zdražení se bude týkat i cigaret a zahřívaného tabáku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz