Domácí

Ženě z Brna se zaběhl pes. Druhý den ho našla na inzertní stránce

Ženě z Brna se zaběhl pes. Druhý den ho našla na inzertní stránce
Zdroj: Profimedia

Velké štěstí v neštěstí měla pejskařka z Brna, které se zaběhl jorkšírský teriér. Ztraceného pejska našla o den později na stránce s inzeráty. S pomocí policistů se tak pohřešovaný pes vrátil domů.

Fenka jorkšírského teriéra se své majitelce zaběhla v pátek 14. ledna. Vyděšené majitelce pomohla s hledáním dobrovolnice, která objevila inzerát, jenž nabízel psíka nápadně podobného ztracené fence. Údajná majitelka si jej cenila na sedm tisíc korun.

K záchraně teriéra si žena přizvala brněnskou městskou policii. Se dvěma strážníky se potom v sobotu 15. ledna vydala do bytu prodejkyně. "Jakmile se jorkšír vyřítil ze dveří a začal se šťastně vítat se svou dojatou paničkou, hlídka rychle přistoupila k bytu a vyzvala ženu, ať předloží doklady a vše vysvětlí," uvedla na svém facebooku Městská policie Brno.

Související obsah

​Totožnost pejska si policie ověřila díky čipu, který měla fenka implantovaný. Když se potvrdilo, že jde opravdu o pohřešovanou fenku, vrátila policie psa své právoplatné majitelce.

Nálezkyně je podle policie podezřelá z majetkového přestupku, který se bude řešit ve správním řízení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz