Krimi

Údajní lupiči hodinek utekli z Česka. Policie našla jejich motorku

Muži, kteří měli ukrást hodinky za 20 milionů korun, už nejsou v Česku. Policie nyní žádá veřejnost o pomoc. Chce totiž zjistit, kde byli muži týden před loupeží. Zajímají ji tedy informace o motorce a koloběžce, na kterých podezřelí ujeli z místa činu.

Policisté sledovali pohyb údajných lupičů po Praze i jinde v České republice. Podle informací TV Nova už podezřelí v Česku nejsou. 

Motorku, na které z místa činu údajní lupiči v sobotu ujeli, si měli vypůjčit už na začátku roku. Zároveň měli využít koloběžku. Policie tedy žádá při pátrání o pomoc veřejnost. Chce zjistit, kde byli muži týden před loupeží.

"Na zveřejněných fotografiích jsou zachyceny dopravní prostředky, které byly využity při útěku z místa. Pokud byste měli jakékoliv informace o místě, kde byly před loupeží zaparkované, nebo o osobách, které se okolo těchto strojů pohybovaly, kontaktujte prosím linku 158," uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Související obsah

Lidem, kteří měli v centru Prahy vykrást v sobotu obchod s luxusními hodinkami, hrozí v případě dopadení až 15 let za mřížemi. "Výše škody byla předběžně odhadnuta na bezmála 20 milionů korun," sdělil v pondělí mluvčí.

Podle policie trojice mužů nemluvila česky. Kriminalisté zveřejnili také kamerové záznamy přímo z přepadení, na kterých je vidět, jak dva muži rozbíjejí kladivy vitríny s hodinkami, zatímco další komplic hlídá ochranku obchodu.

Loupež by na svědomí měl mít gang z Balkánu. Dopadení takových pachatelů je velmi obtížné, a když už se to podaří, většinou jde o takzvané pěšáky. 

​V Praze řádí gangy lupičů z Balkánu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz