Domácí

Premiér bude mít 14 poradců. V týmu jsou přední lékaři i ekonomové. SEZNAM

Premiér bude mít 14 poradců. V týmu jsou přední lékaři i ekonomové. SEZNAM
Zdroj: Profimedia

Premiér Petr Fiala (ODS) bude mít tým 14 poradců. Kromě ekonomů a právníků mu budou v rámci svých odborných kompetencí pomáhat ve funkci předsedy vlády také lékaři či experti na vzdělávání. Jména členů poradního sboru předsedy vlády zveřejnil v pondělí úřad vlády.

Fiala představil tým expertů, kteří mu budou coby novému předsedovi vlády při ruce. "Už od doby, kdy jsem řídil Masarykovu univerzitu, jsem zvyklý pracovat v týmu. Bez kvalitního týmu nemůže člověk ve vedení jakékoliv instituce uspět a o státu to platí dvojnásob. Jsem rád, že se mi podařilo domluvit se s řadou takto kvalitních osobností napříč řadou oborů od ekonomie po životní prostředí, a těším se na spolupráci s nimi," uvedl premiér.

Ve velmi exponované oblasti zdravotnictví budou Fialovými poradci profesor 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze a přednosta Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM Ivan Netuka a specialista na dětskou chirurgii a traumatologii a zakladatel Národního úrazového registru Petr Gál.

V ekonomické oblasti budou předsedovi vlády radit hlavní ekonomka a členka dozorčí rady Raiffeisenbank Helena Horská nebo Štěpán Křeček, hlavní ekonom ve společnosti BH Securities a specialista na makroekonomii a tržní analýzu.

Související obsah

​Poradcem premiéra pro otázky zahraniční politiky a bezpečnosti se stal Tomáš Pojar, prorektor Vysoké školy CEVRO Institut, bezpečnostní analytik a konzultant v oblasti obrany, bezpečnosti a mezinárodních vztahů, který v minulosti působil také jako český velvyslanec v Izraeli.

S elektronizací státní agendy a digitální transformací bude pomáhat viceprezident Hospodářské komory, místopředseda Rady vlády pro informační společnost a dlouholetý expert na digitalizaci Zdeněk Zajíček. Poradcem pro oblast médií a dezinformací se stal Michal Klíma, předseda Nadačního fondu obětem holocaustu a bývalý generální ředitel vydavatelství Lidové noviny, Economia a Vltava Labe Media.

Tým poradců předsedy vlády tvoří také ekonomický analytik David Havlíček, vedoucí Úseku finančního a správy pojistných událostí v EGAP, hlavní analytička Hospodářské komory ČR Karina Kubelková, ekonom se zaměřením na ekonomii práce, ekonomii veřejného sektoru a ekonomii školství a vzdělávání Daniel Münich, specialista na zemědělskou politiku Jakub Kajzler, odborník na monitoring a analýzu legislativy Evropské unie Ondřej Krutílek, jenž se specializuje především na oblast politiky životního prostředí, a vedoucí Katedry sportovních her a člen vědecké rady na Masarykově univerzitě Jiří Nykodým. Poradcem přes oblast vzdělávání a školství pak bude Jiří Nantl, ředitel Středoevropského technologického institutu na Masarykově univerzitě, který v minulosti působil jako ředitel odboru vysokých škol a náměstek ministra na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz