Domácí

Stínová vláda zasedne ve čtvrtek. "Budete o nás slyšet," slibuje Babiš

Stínová vláda, kterou sestavil předseda hnutí ANO Andrej Babiš, poprvé zasedne ve čtvrtek. "Bude to skutečná vláda, která by byla připravená i vládnout," pronesl bývalý premiér ve videu zveřejněném na sociálních sítích.

"Ve čtvrtek tento týden 20. ledna zasedne poprvé naše stínová vláda. To nebude jen taková formální vláda, bude to vláda, která bude zasedat, bude dělat závěry, bude mít tiskové konference," řekl Babiš.

Expremiér dodal, že půjde o stínovou vládu, která by byla připravená i skutečně vládnout. "Jelikož jsme sice volby vyhráli individuálně, ale celkově jsme je prohráli, tak budeme stínová vláda a budete o nás slyšet," dodal. Konkrétní jména členů však Babiš neprozradil.

Související obsah

​V posledních dnech to mezi vládní koalicí a opozicí vře. Při hlasování o stavebním zákonu bylo minulý týden ve Sněmovně málo koaličních poslanců a ANO s SPD toho využili a rychle odhlasovali přerušení tohoto bodu až do března. Vláda to označila za zradu a začala vyhrožovat tím, že nepodpoří ani jednoho z opozičních kandidátů na poslední volné místo ve vedení Sněmovny.

Navzdory tomu Babiš tvrdí, že jeho opozice bude "férová a konkrétní".

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz