Zahraničí

Uneseného čtyřletého belgického chlapce našli po pěti dnech mrtvého

Uneseného čtyřletého belgického chlapce našli po pěti dnech mrtvého
Nizozemská policie našla tělo pohřešovaného belgického chlapce na ostrově Neeltje Jans | Zdroj: Profimedia

Nizozemští policisté našli v pondělí večer po rozsáhlé pátrací akci tělo čtyřletého belgického chlapce, kterého měl minulý týden unést 34letý muž, jenž ho hlídal. Ten skončil v cele.

Tragédie se začala odehrávat minulou středu, když měl být chlapec u rodinných přátel. Ve čtvrtek pak nedorazil k prarodičům. Měl ho tam dovézt 34letý Dave De K., který se o něj a jeho sestru staral coby člověk na hlídání dětí. Rodiče neměli tušení, že byl v minulosti ve vězení za zneužívání dětí.

Belgická policie zahájila rozsáhlé pátrání. Zjistila, že naposledy chlapce s Davem viděli ve středu v belgickém městě Sint-Niklaas nedaleko Antverp. Když se ukázalo, že dvojice zřejmě zamířila do sousedního Nizozemska, přidala se s velkým nasazením i tamní policie, informovala zahraniční média.

Související obsah

​Té se v pondělí podařilo zadržet údajného únosce nedaleko Utrechtu. Vyšetřování pak strážce zákona zanedlouho dovedlo na 90 kilometrů vzdálený umělý ostrov Neeltje Jans, který je kvůli zábavnímu parku a dalším atrakcím oblíbeným místem turistů. Tam zhruba ve 22 hodin našli chlapcovy ostatky.

Podle belgických médií byl Dave De K. v minulosti odsouzen za zneužívání dětí, o čemž rodiče zavražděného chlapečka neměli ponětí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz