Domácí

Fotbalisty okradl o miliony a do vězení nenastoupil. Policie pátrá po Pazderkovi

Policie hledá 36letého Čeňka Pazderku. Toho poslal jeden soud za podvod za mříže na pět a půl roku, další za podvod a zpronevěru na sedm let. Nástupu do vězení se ale vyhýbá a podle policistů může ve zločinech pokračovat.

Pod záminkou nákupu luxusních aut měl ze svých obětí 36letý Pazderka vylákat miliony korun. Ty pak využil pro vlastní potřebu. Tímto způsobem podvedl i bývalé fotbalové reprezentanty Davida Limberského a Vladimíra Daridu.

"Vědomě se vyhýbá nástupu do vězení a ukrývá se na neznámém místě. Není vyloučeno, že v této trestné činnosti pokračuje," řekl v úterý policejní mluvčí Richard Hrdina. Pátrání po Pazderkovi vyhlásili policisté už 15. září minulého roku.

Související obsah

Hledaný muž byl v létě odsouzený za podvod na pět a půl roku vězení a také za podvod a zpronevěru na sedm let vězení. Limberského obral o více než pět milionů korun, bývalého kapitána české reprezentace Vladimíra Daridu o stovky tisíc.

Pazderka je podle policistů vysoký 175 až 180 centimetrů, má hnědé rovné vlasy a zelené oči. "Pokud máte informace o jeho pohybu nebo víte, kde se ukrývá, volejte linku 158," vyzval Hrdina.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz