Krimi

Pazderka míří do vězení, okradl české fotbalové legendy o miliony

Krajský soud v Plzni poslal do vězení podnikatele Čeňka Pazderku, který měl od slavných fotbalistů postupně vylákat více než 10 milionů korun. Mezi jeho oběti patří bývalý reprezentant David Limberský, kterého podnikatel obral o více než pět milionů korun. O stovky tisíc přišel také bývalý kapitán české fotbalové reprezentace Vladimír Darida.

Uměl přesvědčit fotbalové hvězdy, že dokáže rychle a výhodně zhodnotit jejich peníze. Teď si Čeněk Pazderka půjde sednout za podvod a zpronevěru.

O nejvíce peněz přišel bývalý obránce plzeňské Viktorky David Limberský, ten Pazderkovi postupně půjčil více než pět milionů korun na nákup luxusních vozů, ze kterých měl mít snadný zisk.

Související obsah

"Je to ponaučení jak pro mě, tak pro mé okolí, že by se nemělo jen tak někomu dávat peníze a věřit, že každý třeba myslí stejně jako vy," řekl David Limberský.

V případu figurovalo také jméno fotbalového záložníka Milana Petržely, který měl být další obětí. To ale soud kvůli nedostatku důkazů nakonec nepotvrdil. "Lidi, kteří si slušně vydělávají peníze a tihle lidi je o ně okrádají, tak patří určitě do vězení, takže dopadlo to tak, jak to dopadnout mělo," řekl Petržela.

Související obsah

Pazderka musí zaplatit Limberskému pět a půl milionu korun, bývalý fotbalový reprezentant ale nevěří, že peníze někdy uvidí. "Popravdě? Myslím si, že ne. Ale primární byla spravedlnost, aby byl potrestaný za to, co udělal a nemohl dál škodit," dodal Limberský.

Pazderka rozhodnutí soudu komentovat nechtěl. Státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání. Rozsudek tedy není pravomocný.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz