Krimi

Videa k přepadení i pátrání po svědkyni. Policie hledá bankovního lupiče

Policie od pondělního večera pátrá po lupiči, který se zbraní v ruce přepadl banku v Mladé Boleslavi. Odnesl si několik stovek tisíc korun. Při útěku se venku málem srazil se ženou v bílém kabátu. Jeho počínání v bance i incident na ulici zachytily bezpečnostní kamery. Policie doufá, že by záběry mohly přispět k dopadení pachatele.

V pondělí v 17:30 dostala policie hlášení o loupežném přepadení banky v Máchově ulici v Mladé Boleslavi. Od té doby pátrá po pachateli, který si měl odnést stovky tisíc korun. Se žádostí o pomoc se obrátila i na veřejnost. Během úterý vyšetřovatelé zveřejnili několik informací, které by mohly k dopadení lupiče přispět.

Kamerové záznamy

Pachatel vstoupil do pobočky banky s krátkou střelnou zbraní v ruce. Po pracovnici banky vyžadoval vydání hotovosti. Ta mu vyhověla. Měl získat stovky tisíc korun. Celý incident uvnitř banky zachytila kamera. Záběry policisté zveřejnili. Doufají totiž, že pachatele někdo pozná.

"Prosíme všechny občany, kteří muže na záznamu poznávají a mohli by pomoci s jeho ztotožněním, aby veškeré informace k jeho osobě sdělili na linku tísňového volání 158. V žádném případě se ho nesnažte sami zadržet, protože může být ozbrojen, a informujte policisty," vyzvala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Podezřelý muž je asi 180 cm vysoký, má štíhlou postavu a je ve věku 30–40 let. Měl nataženou kuklu, oblečený byl do šedivé pláštěnky, černých kalhot, černých bot a na rukou měl rukavice. "Muž mluvil hlubším hlasem a plynně česky," upozornila mluvčí.

Související obsah

​"Srážka" se ženou v bílém kabátu

Po vydání vyššího obnosu peněz pachatel z místa utekl. Poté, co banku opustil, běžel směrem od ulice Palackého do ulice Krátká, kde se málem srazil se ženou v bílém kabátu. Tu policie nyní rovněž hledá. "Její svědectví by nám mohlo pomoci, proto žádáme tuto ženu, aby se policistům ozvala a poskytla jim případné informace," vyzvala Schneeweissová.

Policisté začali po muži okamžitě pátrat, několik hlídek policistů prohledávalo okolí. Dosud se však podezřelého nepodařilo najít. Policisté nyní hledají svědky. Kromě zmiňované ženy se obracejí i na řidiče, kteří mají ve svých vozidlech nainstalované kamery a v uvedenou dobu projížděli ulicemi Máchova, Havlíčkova, U Stadionu, Jiráskova, Galetova a třídou Václava Klementa, aby tyto záznamy policistům poskytli a taktéž je kontaktovali na lince 158.

Za loupež pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí vězení až na 10 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz