Krimi

TV Nova vypátrala další stopy v případu loupeže hodinek za 20 milionů v Praze

Ukazuje se, že lupiči, kteří o víkendu z prodejny u Staroměstského náměstí ukradli hodinky za 20 milionů korun, možná udeřili už o půl roku dříve, a to v Bratislavě. Jak TV Nova zjistila, s českým případem je spojuje stejná vizáž, způsob provedení loupeže i použitý dopravní prostředek. Stejná je i značka obchodu. Z hodinářství v Bratislavě zmizely hodinky v přepočtu za téměř devět milionů korun.

Dva muži v bekovkách, jeden s motorkářskou helmou na hlavě. Kladiva v rukou a jedna rána do vitríny za druhou. Jeden muž pak odjíždí na koloběžce, dva na skútru. Jen několik dnů staré záběry ze Široké ulice v Praze nápadně připomínají ty z loňského srpna a centra Bratislavy.

Tehdy byli lupiči dva. Jeden v bekovce, druhý s helmou na hlavě. Nekompromisní akce. Uzemnili obsluhu, rozbili vitríny, sebrali hodinky, prchli chodbou a odjeli na skútru. Z bratislavského obchodu si lupiči loni odnesli hodinky za 350 tisíc eur, což je v přepočtu téměř 9 milionů českých korun. Dodnes se je nepodařilo chytit.

Vypadá to, že by bratislavská akce mohla být jakousi rozcvičkou na větší loupež o půl roku později ve stověžaté. "Modus operandi je řekl bych téměř totožný. Stejně tak použití toho skútru. A hlavně – vypadá to, že tady mají svoji značku (hodinek). Hublot," zhodnotil obě akce bývalý kriminalista Josef Doucha.

Související obsah

​Velmi nekvalitní nahrávku prohnal přes své přístroje odborník na zvuk Petr Fink. Vyčištěnou ji pak posílal slovenské policii, která prý byla velmi vděčná. "Ty jazyky, co tam míchali. Předpokládám, že to byla nějaká srbochorvatština, něco kolem Černé hory. Balkán, Jugoslávie tipuju," upozornil zvukař.

Pražská policie potvrdila, že v českém hlavním městě loupil gang cizinců. Není ale jasné, odkud byli. S variantou, že mohli lupiči z Prahy v minulosti už někde udeřit, kriminalisté s největší pravděpodobností pracují. Vyšetřování je ale stále v začátcích a blíže to komentovat nechtějí. "Krajští kriminalisté se případem zabývají a prověřují všechny možnosti," sdělil mluvčí policie Richard Hrdina.

Čeká je dlouhá a náročná práce. A vyhráno nebudou mít ani tehdy, když se jim podaří zjistit totožnost lupičů. Podle všeho jsou dávno v zahraničí.

Loupež v Praze může mít zřejmě spojitost s bratislavským případem:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz