Krimi

Matka napadené dívky (11) ze Slovenska: Dcera nechce chodit ven ani do školy

Slovenskem stále otřásá kauza šikany 11leté dívky v Miloslavově nedaleko Bratislavy. Školačka se podle rodiny z incidentu stále psychicky vzpamatovává a nechce chodit do školy, a dokonce ani ven.

Případ surového útoku na 11leté děvče se měl odehrát 2. ledna v opuštěném areálu zemědělského družstva v Miloslavově na Slovensku.

Dívka se pomalu začíná s celou událostí vypořádávat. Pro ni ani její rodinu však noční můra stále neskončila. "Fyzicky je to lepší. Psychicky tam pořád něco zůstává. Ven vůbec nechce chodit, a do školy už vůbec ne. Tvrdí, že si začíná vzpomínat na určité okamžiky, ale nepamatuje si úplně všechno," vylíčila matka napadené v rozhovoru pro web TVnoviny.sk.

Související obsah

"Pamatuji si, jak do mě začali lít alkohol. Víc ale nevím," popsala dívka. Teenageři na dívku měli zaútočit "za trest" poté, co jedné ze svých kamarádek rozlila pití.

Podle experta však jednání aktérů nebylo v pořádku. "Není normální, abych si v případě, kdy páchám násilí, čin ještě zaznamenával. Je to už dobrý důvod pro psychologické i psychiatrické vyšetření. Protože tím, že si to zaznamenávám, něco sleduji," vysvětlil odborník na sociální práci Tibor Roman.

Hlavní útočníci ani jejich rodiče se však k případu nevyjádřili a dodnes se neomluvili. "Nikdo k nám nepřišel. Dva rodiče dokonce známe," doplnila matka.

Jedna ze svědkyň události, která zavolala i záchranku, webu vylíčila své zážitky. "Byla z toho strašně v šoku. Nevěděla jsem, co mám udělat. Svlékla jsem tričko a utřela ji. Nechala jsem ji lehnout si do takové polohy, aby se neudusila zvratky, protože zvracela krev," popsala svědkyně.

Související obsah

Podle ní měla také jedna z aktérek útoku vyhrožovat přítomným, pokud něco poví, svojí matkou, která pracuje u policie. Bratislavští kriminalisté se případem intenzivně zabývají. Vyšetřují jej jako loupež, přibylo také trestní stíhání za ublížení na zdraví a výtržnictví. Žádné obvinění zatím nepadlo.

Kauzou se v úterý zabýval i mimořádný výbor slovenského parlamentu. Před něj předstoupili mimo jiné ministr vnitra nebo krajský policejní ředitel v Bratislavě. Jednání výboru probíhalo za zavřenými dveřmi.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz