Domácí

Některé autobusy na Zlínsku nevyjely. Spoje nevyjedou ani v Praze

Vysoká nemocnost řidičů autobusů zkomplikovala ve středu cestování obyvatelům několika obcí na Zlínsku. Soukromý dopravce, který tam autobusovou dopravu provozuje, musel některé spoje dokonce zrušit.

Hned ráno po páté hodině čekalo nepříjemné překvapení obyvatele Žlutavy. Brzký spoj do Otrokovic totiž nevyjel. 

"Na sedmou hodinu mám být ve škole v Hradišti, když nejedu tímhle, tak to nestíhám. Nevěděl jsem, že autobus nejede, aspoň mohli dát nějak vědět," postěžoval si jeden z obyvatel. 

Související obsah

Zprávu o omezení provozu zveřejnil dopravce až v úterý odpoledne. I když se objevila na zastávkách a internetových stránkách postižených obcí, mnozí lidé o ní neměli tušení. Dopravce zrušil i večerní spoj do obce Lhotka ze Zlína.

Asi desetiprocentní nemocnost šoférů autobusů nadělala problémy před měsícem cestujícím i na Liberecku. Kvůli omezení nevyjížděly v pondělí autobusy ani v Pardubickém kraji. Omezení spojů na dvou linkách na Zlínsku se zatím týká jen středečního dne.

Ve čtvrtek a v pátek nepojedou některé autobusové spoje ani v Praze. Týká se to linek 309, 310, 313, 392. Může za to také vysoká nemocnost mezi řidiči. Pražská integrovaná doprava (PID) to ve středu oznámila na facebooku.

"Doufáme, že vzniklá situace se co nejdříve zlepší a nebude třeba další spoje odříkávat," napsala PID. Změna se týká hlavně jihozápadního okraje hlavního města.

AKTUALIZOVÁNO 20. 1. 2022, 7:28 ⚠️ Z důvodu vysoké nemocnosti řidičů autobusů jsou odřeknuty ve čtvrtek 20. ledna a...

Posted by Pražská integrovaná doprava on Wednesday, January 19, 2022

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz