Domácí

Pozor: Ode dneška se nečekaně ruší některé autobusové spoje

Pozor: Ode dneška se nečekaně ruší některé autobusové spoje
Zdroj: TV Nova

Covidová situace se podepisuje i na veřejné dopravě. Kvůli obavám z nedostatku řidičů po začátku povinného testování v Pardubickém kraji přešli na letní prázdninové jízdní řády. Doplněné jsou pouze o spoje do škol.

V Pardubickém kraji od pondělí nejezdí některé spoje. Může za to obava z rychlého šíření koronaviru v příštích dnech. To navíc bude rychle odhaleno při povinném testování, které v pondělí začalo.

"Přistupujeme k preventivnímu omezení, a to tak, že základním principem tohoto omezení v Pardubickém kraji je spuštění letního prázdninového režimu s doplněním oběhu o školní spoje (prioritou jsou ranní školní spoje). A to i za předpokladu, že tyto spoje budou odjíždět se zpožděním, a nebude tedy zajištěna včasná docházka do škol," uvedl Pardubický kraj na svém webu.

Omezení se už od pondělí týká ČSAD Ústí nad Orlicí. Tento dopravce kraj o opatření požádal. "Omezení u dalších dopravců bude aplikováno dle aktuální potřebnosti, stejně tak jako doba jeho trvání. V drážní dopravě zatím o žádných omezeních neuvažujeme," avizoval kraj.

Opatření už v pondělí zkomplikovalo život obyvatelům Kornic v Litomyšli. Nejely tam totiž ani slíbené ranní spoje do škol. Po domluvě s Pardubickým krajem tak pojedou pro občany Kornic od čtvrtka jiné spoje, uvedl na facebooku zpravodaj Litomyšle LILIE. Do školy mají děti vozit linky 680901/9 a 680901/8.

K podobnému kroku jako v Pardubickém kraji přistoupili už v prosinci v Ostravě. Tamnímu dopravnímu podniku totiž chyběla asi pětina řidičů. Až do odvolání tedy nejezdí některé spoje tramvajových linek 3 a 6. Těsně před novým rokem navíc musela přijít omezení autobusových linek 45, 48 a 49, které propojují Porubu s Vítkovicemi a centrem. 

Prázdninový provoz platil dříve i v Jihočeském kraji. Od minulého týdne se ale autobusová i vlaková doprava vrátila do normálního školního provozu.

Související obsah

Středočeský kraj například informuje o mimořádných změnách provozu na stránkách Pražské integrované dopravy. Pokud tedy naroste nemocnost, o zrušení spojů se obyvatelé dozví na webu. 

V posledních týdnech koronavirová situace zasáhla více krajů. Minulý týden v pondělí a úterý například na Vysočině neodjížděly spoje z Havlíčkova Brodu či Chotěboře. Situace se ale v posledních dnech uklidnila a autobusy jezdí podle jízdních řádů.

Velké problémy měli na začátku ledna v Děčíně. Kvůli nedostatku řidičů tam totiž nevyjížděly některé spoje. "Aktuálně je provoz dle platných jízdních řádů a nedochází k omezení spojů," píše ale nyní dopravce na webu.

Spoje se rušily také v Libereckém kraji. Kvůli nakaženým jich na konci prosince nevyjelo deset. "V současnosti jezdí všechny spoje, jak mají," uvedl v pondělí Martin Bobek, předseda představenstva ČSAD Liberec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz