Domácí

Policisté zastavují řidiče s nezaplacenými pokutami. Mohou jim vzít espézetku

Policisté a celníci od úterý provádějí kontroly zaměřené hlavně na řidiče, kteří v minulosti nezaplatili pokuty. Od nového roku jim při neuhrazení těchto pokut mohou na místě různými způsoby zamezit v další jízdě. Auta policisté kontrolují na dálnici na Vysočině.

Z dálnice D1 si stahují jedno auto za druhým. Řidiči, kteří nemají zaplacenou starou pokutu za dopravní prohřešek, jsou vyzýváni, aby vše uhradili na místě. Jinak jim hrozí, že přijdou o registrační značku nebo neodjedou. Novou pravomoc mají policisté, celníci, a dokonce i strážníci od začátku ledna.

"Je to určitě nepříjemné, protože je otázka, jestli to mají lidé úmyslně," myslí si jeden z kontrolovaných řidičů. První hříšníky už během dvoudenní kontrolní akce celníci a policisté objevili. Všichni své resty z dřívějška zaplatili na místě.

Související obsah

"Během včerejšího dne jsme zjistili pět případů a vybrali jsme 12 tisíc korun," uvedla ve středu mluvčí celníků Hana Prudičová. Pokud ale řidič nebude chtít zaplatit na místě, mohou mu nově policisté zabránit v další jízdě. "Je možnost zajistit registrační značku nebo zamezit jízdě botičkou," prohlásila mluvčí policejního prezidia Hana Rubášová.

Policisté i celníci mají botičky připravené pro osobní auta i kamiony. Pustit šoféra dál i přes nezaplacení dřívější pokuty mohou policisté ve výjimečných případech. Třeba pokud převáží nebezpečný materiál, postiženou osobu, dítě nebo zvířata.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz