Domácí

Poslední rozloučení s režisérem Ulice a Básníků: Rodina tam pustí i fanoušky

Poslední rozloučení s režisérem Ulice a Básníků: Rodina tam pustí i fanoušky
Zdroj: Profimedia

Poslední rozloučení s režisérem a scenáristou Dušanem Kleinem, který 9. ledna naposledy vydechl po dlouhé nemoci, bude i pro fanoušky. Pozůstalí po duchovním otci nekonečného seriálu Ulice zveřejnili smuteční oznámení. Obřad se uskuteční v pátek ve strašnickém krematoriu.

Nejenom rodina a přátelé, ale i veřejnost se bude moci rozloučit s režisérem Dušanem Kleinem. Předminulou neděli zemřel po dlouhodobém boji se zákeřnou chorobou. 

Rodina teď ukázala parte. "S bolestí v srdci oznamujeme všem příbuzným, přátelům a známým, že nás navždy opustil náš milovaný manžel, tatínek, tchán, dědeček a strýc, pan profesor Dušan Klein. Po dlouhé nemoci odešel nečekaně v neděli 9. ledna 2022 ve věku 82 let," stojí ve smutečním oznámení.

"S naším drahým zesnulým se rozloučíme v pátek 21. ledna 2022 v 11 hodin ve velké obřadní síni krematoria v pražských Strašnicích," upřesnili pozůstalí.

Související obsah

​Klein stál u zrodu populárního seriálu Ulice, byl jeho prvním režisérem. Podepsaný je rovněž pod komediální filmovou hexalogií Básníci. První díl Jak svět přichází o básníky režíroval v roce 1982, poslední pokračování Jak básníci čekají na zázrak vzniklo v roce 2016. Kromě něj napsal i všechny scénáře.

Mezi jeho další filmy patří třeba drama Dobří holubi se vracejí nebo komedie Vážení přátelé, ano či Svatba na bitevním poli.

Zdroj: rodina D. Kleina

​Připomeňte si režiséra Dušana Kleina v reportáži TV Nova:

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz