Krimi

VIDEO: Další loupež v Praze. Došlo i na násilí, šestice brutálně zkopala muže

Pražští kriminalisté pátrají po šestici útočníků, která měla fyzicky napadnout a oloupit 27letého muže. Nedělní incident v Husinecké ulici natočily bezpečnostní kamery. Záběry z ulice i z večerky, kde podezřelí předtím nakupovali, policisté zveřejnili. Doufají, že by agresory někdo mohl poznat.

Kriminalisté z pražské Palmovky pátrají po šesti zatím neznámých podezřelých. Muži měli v neděli před pátou hodinou ranní přepadnout mladíka v Husinecké ulici. "Fyzicky napadli a následně oloupili 27letého poškozeného," sdělila mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Útoku podle vyšetřovatelů předcházela hádka. Vygradovala ve chvíli, kdy mladík vytáhl telefon, aby celou situaci zaznamenal. Jenže to si skupinka nenechala líbit. Muž před nimi začal nejprve ustupovat, poté se pokusil prchnout.

"Útočníci ho pronásledovali a podkopli mu nohy, kdy upadl na zem. Okamžitě byl dosud neznámými muži fyzicky napaden několika ranami pěstí do hlavy a dále kopy do oblasti těla. Po napadení mu některý z útočníků odcizil peněženku a mobilní telefon," dodala Siřišťová.

Související obsah

​Napadený muž byl natolik zraněný, že musel být převezen do nemocnice. Kriminalisté zajistili kamerové záznamy jak z Husinecké ulice, kde se celý incident odehrál, tak z nedaleké večerky, kde skupinka před napadením nakupovala. "Pokud podezřelé na záběrech poznáváte nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se, prosím, neprodleně na linku 158," vyzvala mluvčí.

K případu kriminalisté přistupují jako k loupeži, za což pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz