Zajímavosti

Instagram chystá změnu. Svůj profil budete moct upravovat více než doteď

Sociální síť Instagram testuje novinku pro své uživatele. Nově budou moct na svých profilech řadit příspěvky, jak se jim zachce. Na prvních místech tedy už nebudou muset mít nejnovější fotografie.

Pro uživatele platformy Instagram se chystá velká změna. Sociální síť v současné době testuje to, aby si mohli uživatelé řadit na profilu fotografie. Mělo by se tak jednat o novou možnost, jak mohou uzpůsobit zobrazení svých profilů návštěvníkům, uvedl portál Social Media Today.

Šéf Instagramu Adam Mosseri už dříve naznačil možnost připnutí určitého příspěvku na vrchol profilu. Podobně fungují například takzvané pinned tweety na síti Twitter. Zda platforma Instagram představí jen jednu z funkcí, nebo obě najednou, zatím není jasné. Dá se ale předpokládat, že fotografie tam nemusí být v budoucnosti chronologicky seřazené.

Související obsah

V posledních letech se sociální síť nebojí se svým rozhraním experimentovat. Přidala například videa, takzvané Reels. Ta jsou nyní na síti nejoblíbenější a způsobují většinu aktivity uživatelů.

Mosseri už avizoval, že se na videa Instagram v budoucnu zaměří ještě více. Podle Alessandra Paluzziho, který se zabývá novinkami v aplikacích, zároveň připravuje funkci, která samostatně ukáže, jestli si člověk příběh, ve kterém jste jej označili, zobrazil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz