Krimi

Auto srazilo v centru Prahy dva chodce, oba jsou těžce zranění

Řidič osobního auta ve středu večer srazil na pražském Újezdě dva chodce. Jednoho z nich začali resuscitovat svědci nehody a pak v tom pokračovali záchranáři, řekla TN.cz jejich mluvčí Jana Poštová. Oba skončili v nemocnici. V ulici se začaly tvořit kolony.

Dva chodce u tramvajové zastávky v ulici Újezd v centru Prahy srazilo osobní auto. Na místě zasahují všechny záchranné složky.

"Jednoho ze sražených chodců začali resuscitovat svědci za telefonické asistence, po příjezdu v resuscitaci pokračovali záchranáři," řekla TN.cz jejich mluvčí Jana Poštová.

"U 70letého muže, kterému se zastavilo zastavilo srdce, jsme prováděli resuscitaci a nakonec se podařilo funkci srdce obnovit, utrpěl také vážný úraz hlavy. Druhý, 69letý muž má tržnou ránu hlavy a otřes mozku," upřesnila později s tím, že muže převezou do motolské nemocnice.

Související obsah

Ulice je pro dopravu uzavřená. "Komunikací neprojedou z důvodu záchranářských prací jak tramvaje, tak osobní vozidla," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová s tím, že okolnosti nehody už strážci zákona zjišťují. Po 20. hodině už byla ulice částečně průjezdná, jeden jízdní pruh je ale stále zablokovaný.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz