Domácí

VIDEO: Hrozivé záběry z D5. Takhle se auta řítila do hromadné nehody

Hromadná nehoda téměř 40 aut od dopoledne blokuje dálnici D5 u Hořovic ve směru na Prahu. Redakce TV Nova získala hrozivé záběry z okamžiků, kdy už bylo několik vozů v sobě a další se do nich řítily. Přinejmenším šest lidí se při havárii zranilo.

Tři sražené kamiony i několik osobních aut už stály přes celou šířku dálnice D5 na Prahu, když vtom do nich narazila dodávka a dalších několik osobáků. Ze záběrů ze čtvrteční hromadné nehody běhá mráz po zádech.

"Najednou byl obrovský náběh toho chumelení, počasí se hrozně změnilo a byla to otázka pár minut. Já jsem začal brzdit z delší vzdálenosti, ale potom už to byla smršť, jelo to za sebou. Z toho videa vidíte, že to bylo neovladatelné pro všechny vozy. Už to prostě nešlo," řekl TV Nova autor videa.

Šest lidí skončilo v péči záchranářů a není vyloučeno, že počet zraněných ještě vzroste.

Související obsah

Nehoda se stala na 33. kilometru, okolní nemocnice kvůli ní vyhlásily traumaplán. Hasiči měli druhý stupeň poplachu. "Místo zásahu bylo rozděleno na tři úseky. K události jsme povolali evakuační autobus, který zajišťuje nezraněným účastníkům nehody tepelný komfort," informovali.

Na místě zasahoval i záchranářský vrtulník. Havarovaná vozidla jsou rozeseta na zhruba 150 metrech a úsek je zcela neprůjezdný.

"Odkláníme dopravu na exitu 37, objízdná trasa vede po silnici II/605, jedná se o sjezd na Žebrák a směr Zdice," uvedla policie.

Podívejte se, jak děsivou nehodu popsal účastník nehody a autor videa:

Letecká služba PČR pořídila záběry nehody ze vzduchu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz