Domácí

Žák se měl na lyžáku prokázat falešným PCR testem. Domů museli i spolužáci

Žák se měl na lyžáku prokázat falešným PCR testem. Domů museli i spolužáci
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Falešným výsledkem negativního PCR testu se měl před pár dny na lyžařském kurzu prokázat 15letý student kolínského gymnázia. Nakonec musel hotel, ve kterém na kurzu žáci pobývali, opustit nejen dotyčný chlapec, ale i jeho spolužáci.

Na případ upozornil portál Blesk.cz. Student zřejmě předložil před začátkem lyžařského kurzu falešný certifikát o provedeném PCR testu s negativním výsledkem. Všichni žáci se totiž musí před odjezdem prokázat negativním PCR testem, který není starší více než 72 hodin. Vyplývá to z nařízení ministerstva zdravotnictví.

Brzy po příjezdu to však mělo vyjít najevo. Podle Blesku měla učitelům na kurz zavolat maminka dotyčného chlapce s tím, že měl pozitivní test a shání ho hygiena. Ubytování poté musel opustit nejen on, ale i jeho spolužáci.

Související obsah

"Nevíme, jak to přesně bylo," řekla TN.cz zástupkyně provozovatele Star Hotels Benecko Klára Tlášková. Právě tam byli studenti ubytovaní.

Vedení kolínského gymnázia k incidentu odmítlo poskytnout jakékoliv informace. "K tomu se nemohu vyjadřovat," sdělil TN.cz zástupce ředitele Josef Spudil.

Škola na webu pouze upozornila rodiče na vzniklou situaci. "Pokud bylo vaše dítě postiženo nařízenou karanténou a vráceno z lyžařského kurzu, zůstává doma. Vzhledem ke komplikované situaci zjišťujeme naše oprávnění a možnosti, pravděpodobně bude probíhat ve zbytku týdne distanční výuka," uvedlo gymnázium.

Redakce TN.cz kontaktovala také hygienickou stanici Libereckého kraje. Ta se však k celé události dosud nevyjádřila.

Incidentem se zabývá policie. "Prověřujeme veškeré okolnosti. Spolupracujeme s Libereckým krajem i se školou, do které student chodí. Další informace však zatím nejsou k dispozici, protože kvůli nařízené karanténě jsme nikoho nemohli vyslechnout," uzavřela policejní mluvčí Michaela Richterová.

Nakažených mezi školáky přibývá. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz