Zajímavosti

Survivor 2022 - soutěžící, program, pravidla

Reality show Survivor je v plném proudu. Účastníků stále ubývá, a nakonec se nejlepší z nich utkají o vysněnou výhru dva a půl milionu korun. Soutěžící, program, pravidla. Vše, co vás zajímá, najdete v tomto článku.

Co je Survivor?

Survivor je nejdrsnější reality show, která testuje limity lidí zanechaných na neobydleném tropickém ostrově. Je to souboj, kde dovednosti přežití a psychická i duševní síla přinášejí úspěch. 24 soutěžících, rozdělených do dvou týmů, je zbavených základního pohodlí a ponechaných napospas sobě samým. 

Kamery ve dne i v noci sledují, jak 12členná skupina lidí ve svém kmeni žije v tropické džungli Dominikánské republiky. Soutěžící musí pracovat jako jeden tým, ačkoliv zvítězit může pouze jeden z účastníků. Výhra je pohádková, jde o 2 500 000 korun.

Související obsah

​Soutěžící Survivoru 2022

Účastníci jsou rozdělení do dvou kmenů. První z nich nese červenou vlajku a název MAO. Tento tým je složený z tváří, které diváci mohou znát z televizních obrazovek. Jejich kmenovým zvířetem je orel. Druhý tým jsou lidé jako vy a fanoušci Survivoru. Jejich tým má jméno AZUA a kmenovým zvířetem je lev.

Tým MAO

Tým AZUA

Iva Pazderková Vladimír Čapek
Nikola Čechová Adam Raiter
Tomáš Zástěra Enrique Lysoněk
Vojta Drahokoupil Lukáš Urban
Chili Aylin Saranova
Barbora Jánová Johana Špačková
Matěj Paprčiak Monika Kačmaříková
Daniel "GoGo" Štrauch Veronika Přikrylová
Xénia Gregušová Dominika Šimová
Gábor Boráros Lenka Zuzulová
Nathan Christián Dzaba Tomáš Benko
Veronika Havlik Branislav Martanovič

Pravidla soutěže

V některých hrách soutěžící hrají o odměny, třeba oheň nebo jídlo. V jiných se hraje o imunitu, díky které bude účastník chráněný na nejbližší kmenové radě, kde jeden z týmů volí, kdo půjde domů. V duelu se pak utkají dva hráči z jednoho týmu a hrají o setrvání v soutěži.

Oba kmeny si také volí svého kapitána, který může být povolaný do kapitánského souboje, dělá důležitá rozhodnutí a vede tým.

Když počet soutěžících klesne na polovinu, sloučí se kmeny do jednoho. Pak už je to skutečně kdo s koho. Přečtěte si kompletní pravidla soutěže Survivor.

Související obsah

​Moderátoři Survivor

Pořadem provází česko-slovenská moderátorská dvojice. Českým průvodcem show je ostřílený sportovní komentátor, moderátor a znalec bojových sportů Ondřej Novotný. Slovensko zastupuje Martin Šmahel, kterého dobře znají diváci TV Markíza jako moderátora oblíbeného online pořadu Farma Xtra.

Program

Nový díl můžete sledovat pravidelně každé úterý a pátek ve 20:20 na TV Nova a o týden dříve na portálu Voyo.

Bonusový obsah Survivoru na Nova Plus

Pokud vás zajímají bonusová videa, rozhovory a zákulisní informace, najdete je zdarma na Nova Plus. Také tam můžete sledovat pořad Survivor Extra, kde budou odborníci na slovo vzatí hodnotit průběh hry.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz