Zajímavosti

Drsná show Survivor startuje dnes na Nově. Znáte pravidla soutěže?

Survivor startuje dnes na obrazovkách TV Nova. První epizoda přinese velké napětí, zranění některých soutěžících, a dokonce i odstoupení jednoho z nich. Jak Survivor vlastně funguje?

V nejdrsnější reality show této doby proti sobě bojují dva týmy, které jdou tvrdě proti sobě. Soutěžící si budou muset vlastnoručně postavit přístřeší, zajistit jídlo a pití nebo se naučit zakládat a udržovat oheň. Ve hře je navíc 2 500 000 korun.

Hned první epizoda přinese řadu šokujících momentů. Smůla na paty se bude lepit týmu celebrit. Jeden ze soutěžících bude totiž muset odstoupit ze show. O koho půjde a co se stane, se dozvíte už dnes večer na TV Nova. Tím to ovšem nekončí, při jednom ze soubojů si totiž vážně poraní nos Nikola Čechová.

Související obsah

​Soutěžící musí překonat různé osobní neshody, které v kmeni mohou vzniknout, ale zároveň musí pracovat jako jeden tým v soubojích, které je čekají. Právě v soubojích můžou vydobýt odměny či imunitu. A jak to vlastně funguje?

Co je Survivor?

Survivor je reality show, která testuje limity lidí zanechaných na neobydleném tropickém ostrově. Je to souboj, kde dovednosti přežití a psychická i duševní síla přinášejí úspěch. 24 soutěžících, rozdělených do dvou týmů, je zbaveno základního pohodlí a ponecháno napospas sobě samým. 

Kamery ve dne i v noci sledují, jak 12členná skupina lidí ve svém kmeni táhne za jeden provaz, nebo naopak nechává vyniknout jednotlivce. Soutěžící musí pracovat jako jeden tým, ačkoliv vyhrát může pouze jeden z účastníků.

Hra o odměnu

Soutěžící hrají o luxus, jako jsou třeba telefonáty domů, horká sprcha nebo nějaké jídlo. Vzhledem ke kontextu této show se jim tyto výhry budou zdát jako vrchol bohatství.

Hra o imunitu

V této hře se bojuje o to nejcennější, tedy o imunitu, díky které bude účastník chráněný na nejbližší kmenové radě a nebude moct vypadnout. Imunitu může vyhrát celý kmen, ale i jednotlivec.

Kmenová rada

Kmenová rada je vyřazovací ceremoniál v Survivoru, kde se soutěžící zodpovídají za své činy ve hře. V show Survivor Česko & Slovensko končí kmenová rada tím, že spolu bojují dva nominovaní lidé o setrvání v soutěži. 

Související obsah

​První z nich je nominován na základě hlasování kmene, člověk s nejvyšším počtem hlasů musí jít do duelu. Druhý člověk je nominován podle rozhodnutí člena kmene, který vyhrál individuální imunitu. Tím pádem účastníci během souboje o imunitu nehrají jen o svoje bezpečí, ale zároveň i o absolutní moc, kdy mohou nominovat druhého člena kmene do duelu.

Složení týmů

První tým nese červenou vlajku a pod názvem MAO v něm budou bojovat známé tváře. Diváci tak v tomto týmu uvidí Ivu Pazderkovou, Nikolu Čechovou, Tomáše Zástěru, Vojtu Drahokoupila, Chili, Barboru Jánovou, Matěje Paprčiaka, Daniela "GoGo" Štraucha, Xénii Gregušovou, Gábora Borárose, Nathana Christiána Dzabu a Veroniku Havlik.

Druhý tým s názvem AZUA bude hájit barvu modrou a sestavený je z fanoušků Survivoru. Veškeré své síly do něj vloží Vladimír Čapek, Adam Raiter, Enrique Lysoněk, Lukáš Urban, Aylin Saranova, Johana Špačková, Monika Kačmaříková, Veronika Přikrylová, Dominika Šimová, Lenka Zuzulová, Tomáš Benko a Branislav Martanovič.

Čtěte dál: Program, moderátoři a seznam soutěžících pořadu Survivor Česko

Sledujte dnes večer ve 20:20 na TV Nova nebo už nyní na portálu Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz