Krimi

Policista při výjezdu zastřelil muže u chaty, půjde k soudu kvůli zabití

Jihočeský policista je obžalovaný kvůli předloňskému zastřelení muže v chatové oblasti. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) loni po vyšetřování uvedla, že se jedná o exces z nutné obrany u policisty.

Krajský soud v Českých Budějovicích se bude zabývat obžalobou proti policistovi, který v chatové oblasti na Jindřichohradecku zastřelil 5. srpna 2020 muže.

"Dne 3. ledna byla podána obžaloba na inspektora obvodního oddělení Policie ČR Třeboň pro zločin zabití a přečin zneužití pravomoci úřední osoby," řekl deníku Právo jihočeský krajský státní zástupce Petr Cigánek. Policistovi hrozí až 10 let za mřížemi.

Související obsah

Vyšetřování vedla GIBS. Ta policistu loni v dubnu obvinila ze zabití a ze zneužití pravomoci úřední osoby. "Na základě detailního dokazování, mimo jiné znaleckých posudků z oborů soudního lékařství, balistiky, biomechaniky a psychiatrie, policejní orgán GIBS uzavřel, že ze strany zasahujícího policisty se jednalo o exces z nutné obrany, spáchaný ve stavu silného psychického rozrušení," uvedla mluvčí inspekce Ivana Nguyenová.

Střelba v chatové oblasti

Policejní hlídka vyjela večer do chatové oblasti, kde měl opilý muž ničit interiér chaty. Podle svědků se ozýval i ženský a mužský křik, pak přišly výstřely. Ty vyšly z policejní pistole. Více si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Podle GIBS spatřila hlídka po příjezdu na místo opilého muže, který přicházel k chatě. "Jeden z policistů použil služební zbraň jako donucovací prostředek, mířil jí na muže a vyzýval jej, aby si lehl, muž však nereagoval a směřoval k policistovi. Ten následně na muže vystřelil, a i když jej zasáhl a případný útok od něho již nehrozil, střelil jej ještě dvakrát," popsala Nguyenová.

Podívejte se na loňskou reportáž TV Nova o obvinění policisty:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz