Zajímavosti

Zuckerbergova Meta chce snímat lidské obličeje. Použije to k reklamám

Zuckerbergova Meta chce snímat lidské obličeje. Použije to k reklamám
Mark Zuckerberg Zdroj: Profimedia

Společnost Meta, která provozuje například sociální síť Instagram či Facebook, se chystá ve svém projektu metaverse snímat lidské obličeje. Informace, které získá, chce následně použít při cílení reklam.

Společnost Meta chce ve svém metaversu sledovat pohyb lidských zorniček, krčení nosu či pohyby těla. Má to pomoci při stavění avatarů ve virtuálním světě, zároveň ale díky tomu bude moci firma přesně cílit reklamy. Vyplývá to z patentů, které studoval deník Financial Times.

Šéf Mety Mark Zuckerberg už dříve avizoval, že v následující dekádě do rozvoje virtuálního světa metaverse hodlá investovat každý rok asi deset miliard dolarů (přibližně 221 miliard korun). Podobné projekty připravují například Apple či Microsoft.

V metaversu připravuje společnost například virtuální obchody. V těch budou moci lidé nakupovat digitální zboží. Právě tam by se speciálně zaměřené reklamy mohly firmě hodit.

Související obsah

"Byznys model metaversu je založený na obchodu," řekl pro Financial Times viceprezident komunikace společnosti Nick Clegg. "Samozřejmě v tom reklamy hrají velkou roli," dodal.

Obličej uživatelů by měly snímat kamery v headsetu, kterým se do virtuální reality dostanete. Senzory by ale mělo být možné obléct na celé tělo. "Meta cílí na to, aby dokázala simulovat každý pór vašeho těla," uvedl výzkumník Noelle Martin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz