Domácí

Podnikatel dostal od prezidenta Zemana milost. Nyní ho prověřuje policie

Podnikatel dostal od prezidenta Zemana milost. Nyní ho prověřuje policie
Prezident Miloš Zeman | Zdroj: Profimedia

Policie prošetřuje muže, který dostal milost od prezidenta Miloše Zemana. Nadále by totiž měl podnikat. Milost přitom dostal na základě vážné fyzické nemoci.

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřuje muže, který dostal milost kvůli vážné fyzické nemoci. "Úkony trestního řízení byly zahájeny 18. ledna 2022," uvedl mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. "Dotyčný momentálně není trestně stíhaný ani obviněný," dodal.

"Probíhá prvotní fáze neveřejného přípravného řízení," napsal Cimbala. Ta má sloužit k objasnění a prověření toho, zda byl spáchán trestný čin.

Muži, který měl podnikat i poté, co dostal milost, tedy nebylo sděleno obvinění. "Případná otázka sdělení obvinění konkrétní osobě přichází v úvahu až po skončení prověřování," uvedl Cimbala. Zároveň řekl, že nemůže sdělit totožnost tohoto muže.

Související obsah

"Trestní řízení je vedeno pod dozorem Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2," napsal Cimbala. Nelze podle něj předjímat, kdy a jakým způsobem bude věc vyřešena.

Portál iROZHLAS.cz přišel v listopadu s informací, že podnikatel Pavel Podroužek, kterého prezident v září omilostnil, nefiguruje na transplantačních registrech. Podle soudních registrů měl ale tvrdit, že jej čeká výměna životně důležitých orgánů. Podle webu má zároveň nadále podnikat.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz