Krimi

Miminko nalezené v pardubické popelnici si vzal otec. O holčičku chce bojovat

Lékaři propustili z nemocnice miminko, které matka v Pardubicích dala hned po porodu do popelnice. Dvoutýdenní holčičky se měl ujmout otec, který o ní od začátku projevoval zájem. Z bytu, kde bydleli, se ale podle sousedů před pár dny odstěhoval.

Minus tři stupně Celsia. Sobotní ráno 8. ledna bylo mrazivé. Tělo novorozence mezi odpadky extrémně rychle chladlo. Jeho tělesná teplota nedosahovala ještě po příjezdu do nemocnice ani 20 °C.

Krevní oběh už kolaboval, zástavu srdce mohl způsobit sebemenší otřes. "Součástí těch doporučení je to, že se s těmi pacienty nesmí moc manipulovat," uvedl primář Dětského a novorozeneckého oddělení Pardubické nemocnice Marian Šenkeřík.

Související obsah

Za vteřinu 12 ale lékaři nakonec zachránili děvčátku život. "To ohřívání trvá řádově hodiny, nebavíme se o minutách ani o desítkách minut," doplnil Šenkeřík.

"Holčička měla v sobotu dvojí narozeniny," řekl Petr Šimek z pardubické kriminálky. Našli ji totiž lidé, kteří v ulici ve čtyři hodiny ráno přehrabovali popelnice. Štěstí bylo, že se k nim vrátili podruhé. "Miminko již nevyžadovalo další hospitalizaci, takže jsme ho propustili," sdělila mluvčí Pardubické nemocnice Kateřina Semrádová.

Z nemocnice si ho měl v polovině týdně vyzvednout údajný otec. S obviněnou ženou vychovávali další dvě děti. Tvrdil, že o dalšího potomka stál a dceru chtěl. Muž teď bude pod dohledem sociálních pracovníků a podstoupit musí i test otcovství.

Související obsah

"Orgán sociálněprávní ochrany dětí musí zjistit poměry v rodině, kam bude dítě umístěno. Pak dává svoje stanovisko k soudu," vysvětlil mluvčí pardubického magistrátu Radim Jelínek.

Že je těhotná, matka prý zapírala. Když na ni přišly porodní bolesti, seběhla do sklepa, dítě zabalila do starého hadru, o pohlaví se prý nezajímala a vyhodila ho na mráz. Pak šla domů spát. Muž o těhotenství své přítelkyně prý vůbec nevěděl. "Ten byl prý někde na cestách," sdělil soused.

Bydlela v pronájmu. V týdnu podle sousedů přijel muž s dodávkou a věci odtud vystěhoval. Žena je ve vazbě a za pokus o vraždu jí hrozí výjimečný trest.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz